Luka Gračnar

V Mozartovem mestu so Ljubljančani zadnjič zmagali 28. decembra 2008, ko so zeleno-beli dres nosili vratar Aleš Sila, branilca Igor Cvetek in Boštjan Groznik ter napadalca Matej Hočevar in Aleš Mušič. Slednja ste se na tisti tekmi tudi vpisala med strelce ob visoki zmagi (2:6).
Uduč ukanil Gračnarja
Zeleno-beli so tokrat odlično začeli. Povedli so že v 3. minuti. Četrta napadalna trojka je zrežirala vodstvo, ko je Luka Kalan dobil sodniški met, Marvin Degon je sprožil, pred golom pa je Aljaž Uduč podstavil palico in presenetil Luko Gračnarja, ki je prvič po več kot dveh mesecih premora zaradi poškodbe dobil priložnost v vratih Salzburga.
To je bila hladna prha za gostitelje, Ljubljančani so dobro zaprli svojo obrambno tretjino. Hunter Bishop bi lahko dosegel celo gol z igralcem manj, a je Gračnar njegov strel ubranil. V 18. minuti je bil blizu Andrej Hebar, ki pa je iz obrata za las zgrešil. V prvi tretjini so zbrali celo več strelov na vrata (9:10).
Oba gola Salzburga v drugi tretjini sporna
Rdeči biki so izenačili po pol ure igre, ko je Marco Brucker ukanil Andyja Chioda. Zadetek je bil zelo sporen, saj so gostitelji predtem izbili palico iz rok Boštjana Groznika. Rdeči biki so dosegli preobrat šest minut zatem, ko je Thomas Raffl dosegel že 19. zadetek v tej sezoni. Predtem je naletel na Degona, ki je priletel v ogrado in izgubil čelado, sodniki niso piskali ničesar, najboljši strelec domačih pa je dosegel gol za 2:1.
Zadetek Koblarja razveljavljen
V zadnji tretjini so Ljubljančani skušali izenačiti. Gregor Koblar je močno streljal, Gračnar pa je bil na mestu. V 47. minuti so zmaji dosegli gol, ko se je po strelu Koblarja plošček odbil od drsalke Hebarja v mrežo, vendar sta ga sodnika po ogledu posnetka razveljavila.
Hughes zatresel prazno mrežo
Minuto in 18 sekund pred koncem je Chiodo zapustil vrata. Kyle Medvec je pol minute pred koncem moral na kazensko klop, a je Chiodo vseeno še enkrat zapustil gol. Enajst sekund pred koncem je končni izid postavil nekdanji zmaj John Hughes s strelom v prazno mrežo.
V nedeljo sledi naslednja zimska klasika. Na Trg republike prihaja prvak Bolzano, ki je tokrat po podaljšku izgubil proti Dornbirnu s 4:5. Žiga Pance je zadel dvakrat.