John Hughes
John Hughes, ki je dve leti blestel v dresu Olimpije, je dosegel odločilni zadetek. Foto: MMC RTV SLO

Fabian Dahlem ni mogel računati na Guillauma Desbiensa, Davida Planka in Aljaža Uduča. Prvič je bil v vratih Olimpije od začetka tekme Tomaž Trelc, ki je branil zelo dobro. Pri gostiteljih je bil med vratnicama Fabian Weinhandl, Luka Gračnar je bil na klopi.
Čeprav so Ljubljančani doživeli že 20. zaporedni poraz v Salzburgu, pa so prikazali odlično igro in bi si zaslužili vsaj točko.
Hitro vodstvo Salzburžanov
Gostitelji so začeli odlično. V 7. minuti je bil po hitrem protinapadu natančen Brett Sterling, minuto in 20 sekund zatem pa je Dominique Heinrich povišal na 2:0.
Pem ujel priključek
V 36. minuti je po podaji Stefana Chaputa znižal Nik Pem. Rdeči biki so bili v drugi tretjini precej boljši (streli 17:7), zadeli pa so v predzadnji minuti, ko je prednost igralca več unovčil Ryan Duncan. Spretno je podstavil palico pred vrati. Na kazenski klopi je sedel Andrej Tavželj.
Kaspitz z izjemnim golom izenačil na 3:3
V 47. minuti je Sebastjan Hadžić znižal na 3:2, dve minuti zatem je po strelu Kristjana Čepona v zraku sijajno zadel plošček Roland Kaspitz. 20 sekund po 3:3 je imel Gregor Koblar celo priložnost za vodstvo zmajev, a je bil Weinhandl na pravem mestu.
Hughes zadel po strogi izključitvi Logarja
Glavni sodnik Stefan Siegel je zelo sporno izključil Miho Logarja pri boju ob ogradi, prednost igralca več pa je unovčil John Hughes. Chaput je imel dve minuti zatem izjemno priložnost za izenačenje na 4:4, a po samostojnem prodoru ni uspel ukaniti Weinhandla. Pol minute pred koncem je Daniel Welser zatresel prazno mrežo s polovice igrišča.
Razmerje v strelih na vrata je bilo 39:24. Olimpija v nedeljo gostuje v Beljaku, v torek pa v Tivoli prihaja Gradec.