Miha Verlič je že v nedeljo dosegel dva zadetka proti Sapi, tokrat pa je bil natančen 25 sekund pred koncem podaljška. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kenneth MacAulay
Kenneth MacAulay je dosegel prva dva zadetka v zeleno-belem dresu. Foto: MMC RTV SLO

Zeleno-beli so Madžare ugnali že v nedeljo v Tivoliju s 5:2, v dvorani Gaborja Ocskaya pa se očitno odlično znajdejo, saj so tudi v lanski sezoni dobili vse tri medsebojne tekme.
MacAulay prava okrepitev
Ljubljančani so odlično odigrali prvo tretjino. Povedli so v 11. minuti, ko je z močnim strelom od daleč zadel Kenneth MacAulay po podaji Jeffa Ulmerja. Prvi napad je bil učinkovit tudi tri minute zatem, ko je posojeni hokejist Medveščaka zadel še drugič.
Balint Magosi se je v 9. minuti zapletel v pretep z Alešem Mušičem, v 18. minuti pa še s Pascalom Morencyjem, ki mu je "primazal" eno okoli ušes. Vsi so prejeli po pet minut kazni, Magosi pa je bil zaradi dveh pretepov izključen.
Naglich dvakrat izkoristil številčno premoč
V drugi tretjini je moral najprej na kazensko klop Žiga Grahut, nato pa še Matevž Erman, kar je unovčil Adam Naglich in znižal na 1:2. Zmaji so imeli v 35. minuti minuto in 13 sekund celo dva igralca več, a jim ni uspelo resneje ogroziti vratarja Mikloša Rajne.
V 44. minuti je bil izključen Damjan Dervarič, ki je plošček poslal na tribuno. Naglich je še drugič na srečanju unovčil številčno premoč. Zmaji so bili v rednem delu bližje zmagi, a se je izkazal Rajna.
Verlič preprečil kazenske strele
Odločal je podaljšek, ki ga je 25 sekund pred koncem odločil Miha Verlič z natančnim strelom z desne strani po akciji Mušiča in Nicholasa Rossa.
Konec tedna dve tekmi v Tivoliju
Zmaji bodo v soboto gostili Innsbruck, v nedeljo v Tivoli prihaja vodilni Salzburg, v torek pa sledi še eno gostovanje v Szekesfehervarju.