Ken Ograjenšek je v prvi tretjini dvakrat zatresel mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Andrej Hebar
Andrej Hebar je dosegel hat-trick. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Szekesfehervarju so do vrha napolnili mrežo nemočne Sape (2:8).

S tretjo zmago v kvalifikacijski skupini so se približali mestom, ki vodijo v končnico. Madžari so zares stalna stranka zmajev, ki so v dvorani Gaborja Ocskaya dobili vse tri tekme. To jim je uspelo tudi lani.
V soboto v Tivoliju izjemno pomembna tekma
Razmerje v strelih na vrata je bilo 33:24 v korist Ljubljančanov, ki imajo v drugem delu tri zmage. Povratna tekma bo že v soboto ob 18.00 v Tivoliju. Zadnje srečanje pred olimpijskim premorom bo vsekakor najpomembnejše v letošnji sezoni.
Ograjenšek blestel v prvi tretjini
Zeleno-beli so začeli odlično. V 2. minuti je Nicholas Ross streljal z leve strani, vratar Zoltan Hetenyi je plošček odbil naravnost na palico Andreja Hebarja, ki je iz bližine zatresel mrežo. Gostitelji so igrali zelo grobo, nalet v glavo Gala Korena je ostal nekaznovan. Madžari so izenačili le dve minuti zatem, ko je Andrew Sarauer matiral Jerryja Kuhna. Le 21 sekund pozneje je Žiga Pešut v protinapadu natančno podal do Kena Ograjenška, ki je ukanil Hetenyjija. Sijajni napad mladih upov je zadel še dve minuti pred koncem prve tretjine, ko je izkoristil veliko zmedo v obrambi Sape.
"Petarda" v mreži Sape v drugi tretjini
Druga tretjina je potekala v popolni premoči Ljubljančanov, ki so odigrali najboljših 20 minut v letošnji sezoni. V 26. sekundi druge tretjine je Miha Verlič ob prednosti igralca več povišal na 1:4. Razigrani Ross je v 25. minuti še petič matiral Hetenyjija. Ta je zapustil vrata po šestem zadetku, ki ga je v 26. minuti dosegel Žiga Pešut. Zamenjal ga je Miklos Rajna, ki je klonil že v 32. minuti. Hebar je bil natančen ob številčni premoči. Štiri minute zatem je Richard Jackman nepravilno zaustavil Hebarja, ki je krenil sam proti vratom. Hebar je odlično izvedel kazenski strel za neverjetnih 1:8.
Madžari z ogromno izključitvami
V zadnji tretjini je Olimpija zlahka zadržala visoko prednost. Edini zadetek je dosegel Bence Sziranyi v 43. minuti v gneči pred vrati Kuhna. Madžari, ki so dobili prve štiri tekme v drugem delu, so imeli ogromno izključitev, igrali so zares grobo, izgubljali so živce (Balint Magosi je žalil sodnike).

"Začeli smo dobro, tako kot smo se zmenili. Oni so delali napake, mi pa smo hitro povedli s 3:1 in tudi v nadaljevanju smo se držali istega sistema igre. Na koncu so oni igrali zelo grdo, a niso mogli spremeniti tekme. Ta zmaga ne spreminja ničesar, tudi na naslednji tekmi moramo igrati tako, kot znamo in kot smo se danes dogovorili," je pojasnil Ograjenšek.