Od štirih medsebojnih dvobojev v rednem delu so Ljubljančani tri odločili v svojo korist, a panterji so se v zadnjem mescu precej okrepili. Trener zeleno-belih Fabian Dahlem ni mogel računati na poškodovane Hunterja Bishopa, Gala Korena, Davida Planka in tudi Kyla Medveca.

Walker zadel po napaki Wiikmana
Ljubljanski hokejisti so si na začetku tekme pripravili nekaj priložnosti, vendar vratar Danny Sabourin ni klonil. Kazen je prišla sredi tretjine, ko je po slabem posredovanju Miike Wiikmana plošček končal za njegovim hrbtom. Natančen je bil Luke Walker v 9. minuti, plošček je iz mrtvega kota ob bližnji vratnici spravil v mrežo. Še v isti minuti je bil zaradi igranja z visoko palico izključen Stephen Werner, zmaji so imeli štiri minute igralca več, a niso zadeli in po prvih 20 minutah so bili gostje v minimalni prednosti.

Tudi pet minut "power playa" ni pomagalo
Tyler Cuma
je v 27. minuti grobo zrušil Žigo Pešuta. Petminutno kazen so Ljubljančani slabo izkoristili, saj so si pripravili le malo akcij in proti vratom tekmecev sprožili samo en strel. Povsem drugače je bilo na drugi strani. Ko je na kazenski klopi sedel Maks Selan, so gostje unovčili "power-play", v 37. minuti je z bližine zadel Olivier Latendresse.

Zmaji so v zadnji tretjini napadli, plošček je bil nekoliko več pred vrati Gradca, manjkale pa so odločilne poteze za gol. Gostje so tako brez večjih težav zadržali prednost. Razmerje v strelih na vrata je bilo 24:32.

V nedeljo bo Telemach Olimpija gostovala v Innsbrucku. To bo obračun dveh ekip z dna lestvice, ki nimata več realnih možnosti za preboj v končnico.