Hunter Bishop je z natančnim strelom v 53. minuti zadel za 2:1. To je bil šesti zadetek v letošnji sezoni za najboljšega strelca zmajev. Foto: BoBo
Hebar: Igrali smo dober "play-off" hokej

Zmaji so v drugi in tretji tretjini prikazali odlično igro, sprožili so številne strele (končno razmerje 43:48) in se veselili tretjič v letošnji sezoni.
V uvodnem delu so gostitelji zdržali dve prednosti gostov z igralcem več, ob katerih so Gradčani Olimpijo stisnili pred gol, vendar je bil vratar Andy Chiodo vedno na pravem mestu. V prvi tretjini je obranil 18 strelov.
Prvi gol Uduča v Ligi Ebel
Aljaž Uduč
je v 27. minuti dosegel svoj prvi gol v Ligi Ebel, spretno je preusmeril plošček pred golom panterjev. Gostje so izenačili v 35. minuti, ko je Stephen Werner z natančnim strelom pod prečko matiral nemočnega Chioda.
Bishop in Hebar zadela v zadnji tretjini
Pri Olimpiji (v zadnji tretjini, v 51. minuti) so številni že videli plošček v mreži gostov, a so sodniki po ogledu posnetka odločili, da zadetka ni bilo. Dve minuti pozneje je Rok Leber dobil sodniški met in spravil plošček do Hunterja Bishopa, ki je z natančnim strelom pod prečko poskrbel za navdušenje v Tivoliju, kjer se je zbralo 800 gledalcev. V 55. minuti je Andrej Hebar prodor kronal s tretjim golom. Slabo je posredoval vratar Danny Sabourin.
Sotlar v vratnico
Tekmo bi lahko dokončno odločil Jure Sotlar, ki pa je v 58. minuti zadel vratnico. Gradec je nato, ko je bil izključen Hebar, znižal. Matt Kelly je 66 sekund pred koncem izkoristil prednost igralca več. V zadnje pol minute kljub šestim igralcem v polju gostje niso izenačili.
V nedeljo v Tivoli prihaja Dunaj
Že v nedeljo zeleno-bele čaka nov težak domači obračun, v Tivoli bo prišel vodilni Dunaj, ki je tokrat doma izgubil proti KAC-u kar z 2:5.