St. Louis je predvsme po zaslugi Briana Eliotta dobil prvo tekmo finala na Zahodu. Foto: Reuters

"Ko je tvoj vratar najboljši igralec, imaš veliko možnosti, da zmagaš. To se je zgodilo nocoj," je kapetan Backes pohvalil Elliotta, ki je ustavil 31 od 32 strelov na svoja vrata. Backes je ob številčni premoči popeljal St. Louis v vodstvo v 16. minuti, a je le 34 sekund pozneje izid poravnal Čeh Tomaš Hertl. Odločitev je padla v 30. minuti po zadetku Jorija Lehtere.

San Jose, najboljša ekipa rednega dela na gostovanjih, je v končnici zunaj svoje dvorane klonil četrtič zapored. Sharksi so imeli premoč v strelih (32:23), a so Elliotta premagali le enkrat. Na drugi strani je Marti Jones zbral 21 obramb.

Druga tekma bo na sporedu v noči na sredo, spet pa bo gostitelj St. Louis. V finalu Vzhodne konference z 1:0 v zmagah vodi Tampa Bay, ki je v gosteh s 3:1 premagala Pittsburgh.