24-letnik iz Quebeca, ki že vso NHL-kariero brani za Pittsburgh, se je izkazal z obrambami na začetku in koncu tekme. Foto: Reuters
Cam Ward in Miroslav Šatan
Miroslav Šatan, ki je bil med sezono deležen številnih kritik, je v obračunu ena na ena mojstrsko ukanil Cama Warda, ki je sicer ubranil 28 strelov. Foto: Reuters

Marc-Andre Fleury (23 obramb) je v zadnjih 30 sekundah ubranil dva nevarna poizkusa Hurikanov. Prvi zvezdnik gostov Eric Staal je ob na stežaj odprtih vratih nespretno poslal plošček pod zadnjico vratarja in Pingvini so prišli do zasluženega vodstva v seriji.

"Mislim, da sem bil v velikih težavah. Še dobro, da Eric s palico ni dobro zadel ploščka," je Fleury priznal, da je bila na njegovi strani tudi boginja Fortuna. "Bili so vsepovsod, sploh nismo mogli iz naše tretjine," je zadnje minute izpred domačih vrat videl čuvaj mreže. Leta 2003 je postal šele tretji vratar, ki je bil na naboru izbran kot številka ena.

Carolina blizu novega preobrata
Gostitelji so povedli po protinapadu Miroslava Šatana, ki je prišel naravnost s kazenske klopi. Že minuto zatem je za udobno vodstvo z 2:0 lepo zadel s strelom iz zapestja še Jevgenij Malkin. Chad Larose je znižal po dobri polovici tekme, Phillipe Boucher je prednost vrnil na +2, potem ko sta mu strel ob igralcu več pripravila Sidney Crosby (le 2 strela v okvir vrat) in Malkin. Za napeto končnico je minuto in pol pred koncem ob številčni prednosti Caroline s strelom z razdalje poskrbel Joe Corvo.