Jake Allen je v zadnji tretjini prejel tri gole, a takrat je bila tekma že odločena. Foto: Reuters

Trener St. Louisa Ken Hitchcock je naredil precej sprememb. V vrata je prvič v končnici postavil Jaka Allena, ki se mu je oddolžil z 31 obrambami. Trener je premešal prve tri postave, po dva zadetka sta dosegla Kyle Brodziak in Troy Brouwer. Po dveh tretjinah je bilo 4:0 in tekma je bila odločena.

"Allen nam je dal točno to, kar smo potrebovali. Potrebovali smo bojevnika in smo ga dobili, pomagal nam je dvigniti tudi raven obrambe. Z njim v vratih smo igrali z več strasti," je bil odločen Hitchcock, ki se še ni odločil, katerega vratarja bo uporabil na peti tekmi, a Allen očitno dobiva prednost pred Brianom Elliotom.

Vratar San Joseja Martin Jones je na zadnjih dveh tekmah zaklenil vrata, tokrat pa ni imel svojega večera, saj je od samo 19 strelov dovolil kar štiri gole.