To je bil že 21. poraz zeleno-belih v tem tekmovanju, s čimer so varovanci Fabiana Dahlema trdno prikovani na dno lestvice. Zmaji so že drugič zapored izgubili tesno, v petek je bil namreč Kac v Tivoliju boljši z 1:0. Ljubljančani so bili tokrat boljši in nevarnejši nasprotnik, o čemer priča tudi razmerje strelov v njihovo korist (37:26), a jih je pokopala neučinkovitost.

Fornataro v polno ob igralcu manj
Domači so povedli v 15. minuti, ko je ob igralcu manj zadel Matthew Kyle Fornataro, ki je kaznoval veliko napako vratarja Olivierja Roya. Ta je namreč zadrsal iz svojega gola, da bi podal na modro črto, a je plošček prestregel Fornataro in ga poslal v mrežo.

Po 233 minutah konec strelskega posta
Že po manj kot minuti drugega dela je Stephen Werner povišal na 2:0, potem ko je ob izključitvi Aleša Mušiča plošček preusmeril za hrbet Roya. V nadaljevanju so pobudo povsem prevzeli zmaji, ki so v 28. minuti le prekinili strelski post. Ta je trajal 233 minut, po samostojnem prodoru in akciji z desne strani je zadel Žiga Pešut.

Poulsen v prazna vrata
Gol je zmajem vlil nekaj upanja, napadi so se vrstili, a izenačujočega gola ni bilo. Na drugi strani je bilo vseh upov konec 45 sekund pred koncem, ko je Morten Poulsen zatresel prazna vrata, ki jih je v igri na vse ali nič zapustil Roy.

Olimpijo v torek čaka finale pokala na Jesenicah, nato pa v petek gostovanje v Ligi Ebel v Beljaku.