Matej Hočevar je dosegel prvi gol Olimpije v Innsbrucku. Foto: Aleš Fevžer
Andy Chiodo
Vratar Andy Chiodo je znova odlično opravil svojo nalogo in se veselil prvega "shutouta" v sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so tako dokazali, da njihova dobra forma ni muha enodnevnica. Mrežo domačih je v 7. minuti načel Matej Hočevar, ki je v protinapadu izkoristil podajo Aljaža Uduča. V 14. minuti bi Anže Ropret lahko povišal vodstvo, a je zgrešil iz neposredne bližine.

Ljubljančani so drugi gol zabili v 30. minuti, ko je Žiga Pešut plošček vratarju Adamu Munru poslal med nogami. Zmaji so imeli nato dvakrat zapored igralca manj na ledu, a so vzdržali obleganje. Innsbruck je tudi v zadnji tretjini pritiskal z vseh strani, vendar je v ljubljanskih vratih blestel Andy Chiodo, ki je zbral 35 obramb. Zmago gostov je potrdil Tom Zanoški, ki je zadel prazna vrata v predzadnji minuti.

Zmaji so se tako "morskim psom" z enako mero oddolžili za poraz v Tivoliju, kjer je bilo konec septembra 3:0 za goste.

Že v nedeljo zmaje čaka še gostovanje v Salzburgu.