Gal Koren, ki je v Olimpijo prišel iz Medveščaka, je dosegel dva gola. Foto: KHL Medveščak
Aleš Mušič
Aleš Mušič je štiri sekunde pred koncem poslal plošček v prazna vrata. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Dober večer je napovedal Gal Koren, ki je že v 2. minuti matiral Dannyja Sabourina. V 10. minuti je Aleš Mušič v protinapadu zadel vratnico, tako da je ostalo pri 1:0.

Macaulay in Koren zadela za preobrat
V drugi tretjini so gostje z zadetkoma Olivierja Labelleja in Joshue Soaresa prišli do vodstva. Odločilni trenutek pa je nastopil v 41. minuti, ko je Olimpija v razmiku 16 sekund dvakrat zadela. Najprej je bil ob prednosti igralca več z modre črte uspešen Kenneth Macaulay, malo pozneje pa je svoj drugi gol dosegel Koren, ki je preigral Sabourina za novo vodstvo.

Gol Gradca razveljavljen
Gostje so pritiskali za izenačenje. Nekaj minut pred koncem so zadeli, a je bil gol razveljavljen zaradi premaknjenih vrat in zaradi prekrška nad Jerryjem Kuhnom. V zadnji minuti je Gradec poskušal brez vratarja, a jih je "kaznoval" Aleš Mušič z golom v prazna vrata. Razmerje strelov je bilo 44:32 za domače. Ljubljančani bodo v petek gostovali v Innsbrucku.