Ken Ograjenšek je zadel za 3:2. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn je ustavil 29 strelov, njegov kolega v vratih Kaca Fabian Weinhandl pa 22. Foto: Drago Cvetanovič
Thomas Koch
Thomas Koch je povedel Celovčane v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO
Še peti poraz Olimpije v novi sezoni

Ko je že kazalo, da bo o zmagovalcu odločal podaljšek, je Damjan Dervarič pri izbijanju ploščka za vrati zadel sodnika Georga Veita, od katerega se je plošček odbil naravnost na palico Manuela Geierja, ki je nato za vratnico zabil odločilni gol.

Zmaji so tako tudi na peti tekmi nove sezone Lige Ebel ostali brez točke.

Koch presenetil Kuhna
Potem ko je imel Judd Blackwater že v prvi minuti lepo priložnost za domače, a je ni izkoristil, so gostje povedli v 5. minuti. Thomas Koch je na levi strani zadrsal v tretjino Olimpije, nato pa ustrelil mimo Damjana Dervariča in presenetil Jerryja Kuhna. Plošček je našel pot v mrežo tik ob desni vratnici. Gostje so bili v nadaljevanju boljši, o čemer priča tudi razmerje strelov po prvi tretjini -15:5.

Ulmer vrnil zmaje v igro
Na začetku drugega dela je Olimpija pritisnila in uprizorila nekaj nevarnih akcij pred vrati Fabiana Weinhandla. Ta je v 25. minuti le klonil, ko je Nick Ross z modre črte podal pred vrata, kjer je Jeff Ulmer podstavil palico in plošček poslal pod prečko.

Berr na pravem mestu
Toda veselje Olimpije je trajalo le minuto in osem sekund, saj so Celovčani zabili še drugi gol. Kuhnu je plošček po strelu Manuela Geierja ušel med nogami, do njega se je dokopal Patrick Berr in ga potisnil v prazna vrata.

Mojstrovina Zdešarja za prvenec Sotlarja
Olimpija je v 30. minuti spet izenačila. Po samostojnem prodoru Jake Zdešarja in mojstrski podaji za hrbtom je Jure Sotlar dosegel svoj prvi gol v članski konkurenci v Ligi Ebel.

Ograjenšek popeljal Olimpijo v vodstvo
Tri minute kasneje je napad Gregor Koblar, Miha Verlič in Ken Ograjenšek izpeljal sijajno akcijo, ki jo je Ograjenšek kronal z golom za 3:2, potem ko je na daljši vratnici plošček potisnil v nebranjeni del mreže. Olimpija se je nato ubranila ob igri 5:4 (izključen Jeff Ulmer). V 36. minuti je Blackwater sam pridrsal pred Weinhandla, a mu ga ni uspelo premagati. Olimpija je v drugi tretjini močno zmanjšala zaostanek v strelih na vrata - 21:24.

Lammers pobral odbiti plošček za 3:3
Začetek zadnje tretjine se ni začel po željah Ljubljančanov, saj je John Lammers pred vrati Olimpije pobral odbiti plošček po strelu Thomasa Pöcka, nato pa zatresel mrežo. Kac je bil v nadaljevanju boljši, tako da je nov zadetek visel v zraku. Ob igri 4:4 je zapretila tudi Olimpija, a je bil ob strelih Andreja Hebarja in Ulmerja Weinhandl na mestu. In ko je že kazalo na podaljšek, se je zgodil "sodnik".

V nedeljo čaka zmaje gostovanje v Beljaku.