Gregor Koblar je edini od šestih strelcev uspešno izvedel kazenski strel. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Žiga Grahut
Žiga Grahut je dosegel prvi gol na tekmi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Koblar odločil srečanje med Olimpijo in Znojmom

Koblar je edini, že v prvi seriji, zadel kazenski strel, medtem ko je na drugi strani Aleš Sila ubranil vse tri poskuse Čehov. V rednem delu sta za Olimpijo gola dosegla Žiga Grahut in Miha Verlič.

Ljubljančani so prvič v letošnji sezoni premagali Znojmo. Pred tem so izgubili tri dvoboje. Razmerje strelov je bilo 37:30 v korist gostov.

Grahut popeljal zmaje v vodstvo
Prva tretjina je minila brez zadetkov. V 35. minuti pa so domači povedli. Anže Ropret je podal pred vrata, kamor je pridrsal Žiga Grahut in s strelom v levi zgornji kot matiral Sasuja Hovija. Toda veselje zmajev je bilo kratkotrajno, saj je že čez štiri minute Peter Pucher z leve strani presenetil Aleša Silo, ki mu je plošček v mrežo ušel med nogami. Pred Pucherjem je stal tudi branilec Matevž Erman, ki pa ni uspel ustaviti strela.

Podešva izkoristil številčno prednost
V začetku zadnje tretjine je bil izključen Pascal Morency, kar so gostje hitro izkoristili. Dobre pol minute pozneje je namreč Martin Podešva s strelom z leve strani zadel zgornji, bližnji kot Silovih vrat. Ljubljanski vratar bi lahko posredoval bolje, enako pa velja za branilca Igorja Cvetka, ki je stal pred Podešvo.

Verlič vrnil zmaje v igro
Olimpijini napadi so sadove obrodili v 55. minuti, ko je Miha Verlič ob prednosti igralca več močno sprožil z desne strani, Hovu je bil blizu uspehu, a se je plošček odkotalil čez črto. Do konca rednega dela ni bilo zadetkov, tako da je bil na vrsti podaljšek, ki pa tudi ni prinesel odločitve, tako da so bili na vrsti kazenski streli.

V nedeljo z Linzem
Zmaji bodo četrto in zadnjo tekmo v tednu igrali v nedeljo, ko se bodo pomerili z Linzem. Prost vstop bodo imeli gledalci, ki bodo s seboj prinesli plišaste igračke, ki jih bodo lahko na led zmetali ob prvem zadetku domače ekipe. Srečanje bo imelo dobrodelno noto.