Ken Ograjenšek je dosegel dva gola. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dvorana Zetra
Pogled na ledeno ploskev pred začetkom tekme. Foto: Tilen Jamnik
Zmaji v Zetri ostali praznih rok

Hokejski praznik ob 30. obletnici olimpijskih iger v Sarajevu je napolnil dvorano Zetra, kjer se je zbralo približno 8.000 gledalcev.

Za za Slovence dokaj domače vzdušje so poskrbeli tudi glasbeni vložki med prekinitvami, ko so se bosanski "hiti" mešali s slovenskimi ponarodelimi, kot sta Na Golici in V dolini tihi. Tako je za popoln večer manjkala le še kakšna točka zmajev, ki bodo novo priložnost imeli v nedeljo, ko se bodo v Zetri pomerili še s Celovcem.

Jarrett dvakrat v polno
Zmaji so srečanje začeli slabo, saj je Beljak že v 4. minuti vodil z 2:0. Oba gola je dosegel Rodney Coleman Jarrett, ki je Jerryja Kuhna matiral s streloma za desno oziroma levo vratnico.

Ograjenšek vrnil zmaje v igro
Zmaji so v 14. minuti imeli prednost dveh igralcev več, a je niso izkoristili. Številčno premoč je po seriji izključitev le uspelo izkoristiti Kenu Ograjenšku, ki je v 17. minuti vratarja Thomasa Höneckla matiral z diagonalnim strelom v njegov levi zgornji kot.

Tudi druga tretjina se za Olimpijo ni začela po načrtih, saj je v 27. minuti Marco Pewal izkoristil igralca več za 3:1. Malo pozneje pa je Curtis Fraser povišal že na 4:1.

Olimpija obdržala priključek
Ograjenšek je s še enim izjemnim diagonalnim strelom pod stičišče vratnice in prečke znižal zaostanek, a je Michael Forney odgovoril le minuto pozneje (35.). Serijo zadetkov je končal Žiga Pešut, potem ko je po podaji Gregorja Koblarja s strelom za desno vratnico ukanil Höneckla.

Zadetek Macaulayja vlil upanje
V zadnji tretjini je najprej Aleš Mušič (49.) med nogami Höneckla spravil plošček v mrežo za -1, vendar je nato že minuto zatem Stefan Bacher z modre črte poslal "predložek" pred vrata, kjer se je plošček odbil od enega izmed Beljačanov in presenetil Kuhna. Dobro minuto in pol pred koncem je Kenneth Macaulay zadel pod prečko (5:6). Varovanci Iva Jana so nato v igri na vse ali nič poskusili tudi brez vratarja, a se je Beljak ubranil.