Francoski hokejisti so takole slavili nepozaben uspeh. Foto: Reuters
Corey Perry
Corey Perry je bil eden izmed sedmih kanadskih strelcev na tekmi s Kazahstanom. Foto: Reuters

Sijajna tekma, na koncu pa zaslužena zmaga trikolorov v petem krogu skupine A. Zdaj so točkovno izenačeni s Švicarji. Brez sijajnega Cristobala Hueta v vratih seveda ne bi šlo, zbral je kar 41 obramb, Švicarji pa so imeli 16 strelov na francoska vrata več. Odločilna zadetka sta padla v zadnji tretjini, ko so Švicarji imeli kazen petih minut, zadela pa sta Laurent Meunier in Stephane da Costa.

"Mislim, da je eden od švicarskih časopisov danes celo pisal o švicarskem vratarju, ki igra za Francijo. Res je poročen s Švicarko in živi tam, tako da je bila zanj to posebna tekma," je o Huetovi predstavi dejal njegov soigralec, branilec Baptiste Amar. Huet je zadnjo sezono odigral v švicarski ligi na posodo od Chicago Blackhawksov.

Kanada je izdatno napolnila mrežo Kazahstana (8:0), Slovaki pa so z zmago nad Belorusijo (5:1) naredili velik korak proti četrtfinalu. Še več bo povedal nedeljski obračun s Švico.

Nemci so slavili tesno zmago proti Dancem (2:1) in s šestimi točkami še upajo na uvrstitev med najboljših osem.