Greg Poss
Trener Salzburga Greg Poss je bil jezen po porazu v torek v Bolzanu, tokrat pa ni bilo dvoma o zmagovalcu. Foto: MMC RTV SLO

tva v Tivoliju John Hughes, ki je dosegel tri gole.

Rdeči biki, ki so v letošnji sezoni premagali zmaje že s 5:1 in 10:2, so imeli ogromno premoč. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 54:20. 19-letni Tilen Spreiter, ki je v torek proti Dunaju debitiral v Ligi Ebel, je bil vseskozi na preizkušnjah.
V polju le 14 igralcev zeleno-belih
Prvi čuvaj mreže Jeff Frazee še ni okreval po bolezni. Zaradi gripe so manjkali številni nosilci igre, izmed tujcev je igral le Gilbert Gabor. Trener Bojan Zajc je imel na voljo le 14 igralcev v polju.

Chvatal zadel s kazenskim strelom
V 5. minuti je Thomas Raffl načel mrežo Ljubljančanov, v 11. minuti pa je bil Hughes natančen ob prednosti igralca več, ko je na kazenski klopi sedel Uroš Batič. Tri minute zatem je sijajni napadalec povišal na 3:0. 41 sekund pred koncem uvodne tretjine je Bobby Raymond nepravilno zaustavil Aljaža Chvatala, ki je unovčil kazenski strel. To je bil njegov prvi zadetek v Ligi Ebel.

Spreitzer blestel v drugi tretjini
Gol je Ljubljančanom dal energijo. Na začetku druge tretjine so bili podjetnejši, z večjo posestjo ploščka, toda ni jim uspelo doseči gola. Raffl je bil natančen še v 26. minuti za 4:1, vendar je le minuto zatem kapetan Aleš Mušič z desne strani s strelom iz zapestja znižal po podaji Batiča. Do konca druge tretjine je blestel vratar Spreitzer z nekaj res izvrstnimi obrambami.

Rdeči biki divjali v zadnji tretjini
V zadnji tretjini je Hughes v 49. minuti zadel še tretjič, Michael Schiechl in Alexander Rauchenwald z igralcem manj pa sta še potrdila visoko zmago sedanjih prvakov. Olimpija je brez zmage v Salzburg vse od 28. decembra 2008.
V soboto ob 17.30 v Tivoli prihaja Innsbruck.