Aleš Remar je izenačil na 3:3. Foto: Drago Cvetanovič

Jeseničani so drugo tekmo polfinala odigrali skoraj z enako zasedbo, kot so sobotni uvodni obračun. Gašperja Glaviča je zamenjal Dejan Trkulja, manjkala sta poškodovani Anže Zupančič in oboleli Matevž Erman.

Precej boljši začetek Feldkircha
Gostitelji so napadali z vso močjo in povedli v 4. minuti, ko je mrežo zatresel Dylan Stanley. Feldkirch je imel več izrazitih priložnosti, a do konca prve tretjine ni zadel, zato pa je bil precej uspešnejši na začetku drugega dela igre. Že po 46 sekundah je Andrej Nedorost povišal na 2:0. V 23. minuti je še enkrat zadel Stanley. Nik Zupančič je vzel polminutni odmor in zamenjal vratarja Aleksisa Ahlqvista, med vratnici pa je stopil Jure Pavlič.

Izjemna vrnitev Jeseničanov
V 32. minuti je mladi branilec Marko Tarman s svojim prvim zadetkom v INL-ju znižal izid. Jeseničani so dobili silovit zalet, v 32. minuti so imeli železarji power play. Marjan Manfreda je bil natančen po podaji Saše Rajsarja. V 35. minuti je Aleš Remar izenačil na 3:3. Gostje so imeli vse niti igre v svojih rokah in nogah, ko je pol minute pred odmorom Youssef Riener izkoristil napako v obrambi Jesenic in znova poskrbel za vodstvo Feldkricha.

Scholz zatresel prazno mrežo
V zadnji tretjini so se gostitelji predvsem branili, vroče pred njihovimi vrati je bilo ob izključitvi Michaela Novaka v 45. minuti. Zupančič je 40 sekund pred koncem Pavliča vzel iz vrat, Fabian Scholz pa je zatresel prazno mrežo in poskrbel za navdušenje 2.000 gledalcev v Vorarlberg Areni.