Tadej Čimžar je bil s tremi zadetki junak jeseniške zmage. Foto: Drago Cvetanovič

Železarji so bili še deset minut pred koncem tekme v Podmežakli v zelo težkem položaju, izgubljali so namreč z 1:4. S tem bi prekinili osem tekem dolg niz brez poraza. Toda v končnici jim je uspelo izenačiti, ugodno pa so se za njih razpletli tudi kazenski streli.

Jeseničani so tekmo začeli izvrstno, saj je že v 3. minuti zadel Tadej Čimžar, a veselje ni trajalo dolgo. Stefan Weidmaier je minuto in 28 sekund pozneje izenačil. Nato so plošček v mrežo poslali še Martin Mairitsch, Dylan Stanley in v 28. minuti Christoph Draschkowitz.

Čimžar je v 51. minuti znižal na 2:4, v 57. minuti pa zadel še enkrat za 3:4. Le 20 sekund zatem je četrti gol za gostitelje dosegel Jaka Šturm. Pri kazenskih strelih je bil uspešen Žan Jezovšek.
Zanesljivo slavje Olimpije
Zmagala je tudi SŽ Olimpija, ki je bila v gosteh z 2:5 boljša od Zell am Seeja. Že v nedeljo ob 17.30 jo čaka nova tekma, ko bo Feldkirch gostoval še v Tivoliju.

Matic Kralj se je v 10. minuti prvi vpisal na seznam strelcev, Miha Zajc je po 28 sekundah igre v drugi tretjini z igralcem več na ledu zadel za 2:0, slabi dve minuti pozneje pa so Ljubljančani vodili že z 0:3, plošček je v gol pospravil Andrej Hebar. Franz Wilfan je ob "power playu" v 25. minuti znižal na 1:3.

V zadnji tretjini sta bila za goste uspešna Miha Pesjak in Črt Snoj, domači pa so dosegli še en gol ob številčni premoči prek Tommija Laineja, ki je v 51. minuti postavil izid 2:4.