Jeseniški hokejisti so se z zmago nad drugo ekipo KAC-a povzpeli na vrh Alpske lige. Foto: www.alesfevzer.com

Za Jeseničane so zadeli Nejc Stojan (5.), Lan Brun Rauh (21.), Tadej Čimžar (28.), Jaka Sodja (47.) in Miha Brus (56.). Jeseniška ekipa je odigrala drugo tekmo v dveh dneh in spet zmagala.

Tokrat so se državni prvaki še drugič v tem tednu pomerili z mladimi Celovčani, v prvem obračunu z zadnjeuvrščeno zasedbo lige v sredo je bilo v Celovcu kar 11:1, tokrat so se domači zadovoljili z manjšo razliko.

Začetek je sicer kazal, da bodo gostje spet imeli polno mrežo, saj je prvi domači zadetek padel v peti minuti. Potem se je ustavilo, KAC je celo povedel, Jeseničani pa so stvari na pričakovano mesto postavili že na začetku drugega dela, dokončno pa zmago potrdili v tretji tretjini.

Z zmago, 13. v tem tekmovanju, pa so Jeseničani tudi skočili na prvo mesto lestvice, s tekmo več imajo namreč dve točki več kot Ritten. Drugi slovenski udeleženec v ligi SŽ Olimpija je četrta.

Naslednjo tekmo bodo železarji odigrali v sredo znova v Podmežakli, gostje pa bodo prav njihovi sosedje z vrha lestvice.