Po tednu premora se bodo moštva razdelila v dve skupini, v A bo prvih pet, v B pa zadnjih šest, v katerih se bodo borila za osem mest v končnici.

Rajsar junak v Kitzbühelu
Kitzbühel je v 22. krogu izgubil proti Jeseničanom z 1:3. Sašo Rajsar je najprej zadel v 14. minuti, nato pa še v 28. minuti ob prednosti igralca več. Minuto zatem je Christoph Echtler znižal. V 38. minuti je Luka Tošič povišal na 1:3. V zadnji tretjini sta mreži mirovali, domači vratar Thomas Hechenberger je minuto in 38 sekund pred koncem zapustil vrata, a se izid ni spremenil.

Bregenzerwald s prvega mesta
Prvo mesto je osvojil Bregenzerwald, ki je odpravil Kapfenberg s 5:0 in ima 47 točk. Lustenau je drugi s 45 točkami, zaradi boljšega medsebojnega izida v primerjavi z železarji, ki so zasedli tretje mesto. Jeseničani bodo v nadaljevanje sezone odnesli dve bonus točki.

Zadnji dvoboj prvega dela bosta sicer še morala odigrati Playboy Slavija in Triglav, tekmo so prestavili na torek. V Lustenauu je Celje igralo konkurenčno do sredine tekme, ko je Žan Jezovšek poskrbel za vodstvo s 3:2. Toda pozneje je domača ekipa dosegla še osem golov in prepričljivo slavila.