Hokejisti Nashvilla so po zmagi nad New York Islandersi v Brooklynu na lestvici Zahodne konference smuknili tik pod vrh. Foto: AP

Vso tekmo smo bili zelo zbrani. Velikokrat smo sprožili proti golu nasprotnika, plošček smo večkrat popeljali povsem do mreže. Priigrali smo si veliko priložnosti, ki pa so večinoma ostale neizkoriščene. V zadnji tretjini nam je le uspelo izenačiti izid, obenem se je z nekaj neverjetnimi obrambami izkazal tudi Rinne.

Roman Josi
Takole je vratar Islandersov Jaroslav Halak prejel zmagoviti zadetek po strelu Romana Josija. Foto: AP
Dallas je z 2:1 premagal New York Rangerse, tekmo je v zadnji tretjini odločil Martin Hanzal. Foto: Reuters
Edmontonov vratar Cam Talbot je ob zmagi svoje ekipe nad Tampa Bayem (6:2) ubranil 32 strelov nasprotnika. Pri gostiteljih je blestel Connor McDavid, ki je prvič v karieri zabil kar štiri gole, v statistiko je vpisal še podajo za zadetek Leona Draisaitla. Foto: Reuters

27-letni Švicar je v 4. minuti podaljška začel akcijo za zadetek, sprejel je povratno podajo Nicka Bonina in ob drugi vratnici zadel nebranjeno mrežo za končno zmago s 5:4.

V prvi tretjini kar pet zadetkov
Tekma je bila izjemno zanimiva, že v prvi tretjini je padlo kar pet zadetkov, eden več v mreži gostov. John Tavares je Islanderse v igri z igralcem več popeljal v vodstvo, a je Kevin Fiala z dvema zadetkoma poskrbel za prvi preobrat na tekmi. Za drugega sta se med strelce vpisala Ryan Pulock in Casey Cizikas. Prvi je Nashvillovega vratarja Pekko Rinneja premagal z natančnim projektilom z desne strani, drugi je zadel iz bližine po bliskovito izpeljanem protinapadu.

Johansen izenačil 43 sekund pred koncem
Na začetku druge tretjine so Islandersi povedli s +2, Nick Leddy je s strelom iz zapestja zadel za 4:2, a so se gostje še enkrat vrnili. Najprej je Calle Jarnkrok še pred koncem druge tretjine prepolovil zaostanek iz bližine po odbitem ploščku pred vrati, 43 sekund pred koncem rednega dela je podaljšek s strelom iz zapestja z leve strani izsilil Ryan Johansen. V podaljšku je o zmagovalcu odločil Josi.

Josi: Ostali smo zelo zbrani
"Vso tekmo smo bili zelo zbrani. Velikokrat smo sprožili proti golu nasprotnika, plošček smo večkrat popeljali povsem do mreže. Priigrali smo si veliko priložnosti, ki pa so večinoma ostale neizkoriščene. V zadnji tretjini nam je le uspelo izenačiti izid, obenem se je z nekaj neverjetnimi obrambami izkazal tudi Rinne," je bil po tekmi zadovoljen mož odločitve Josi, ki ga je Nashville leta 2008 na naboru Lige NHL izbral kot 38. igralca.