Joe Pavelski je z uspešno izvedenim kazenskim strelom znatno pripomogel k zmagi San Joseja nad Anaheimom. Foto: Reuters

59 minut smo potrebovali, da smo se vrnili v igro in izsilili podaljšek. Toda naša igra mi je bila danes všeč. Menim, da smo v gosteh odigrali zelo dobro, glede na vse okoliščine. Zmaga je bila zelo hrabra!

Peter DeBoer, glavni trener San Joseja
Jimmy Vesey je dosegel odločilni zadetek v Winnipegu. Foto: Reuters
Matthew Tkachuk je v Brooklynu svojemu Calgaryju prinesel zmago nad New York Islandersi. Foto: Reuters
Vancouver se je v gosteh znesel nad Dallasom, zabil mu je pol ducata golov. Foto: Reuters
Boston je s 5:3 slavil pri New Jerseyju, med strelce se je vpisal tudi Torey Krug. Foto: Reuters

Anaheim je tekmo začel odlično, že po dobrih dveh minutah se je med strelce vpisal Ondrej Kase in svojo ekipo popeljal v vodstvo. 22-letni Čeh je v hitrem protinapadu s strelom iz zapestja z desne strani plošček spravil med nogama vratarja Martina Jonesa. To je bil zanj 15. gol v sezoni.

18 sekund pred koncem prve tretjine so gostitelji mislili, da so vodstvo podvojili, ko je Jonesa premagal Corey Perry, a so sodniki po ogledu posnetka zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja. V drugi tretjini sta mreži obmirovali, ogromno akcije se je nato zgodilo v zadnji tretjini.

Najprej je Cam Fowler zadel za 2:0, ko je po podaji Kaseja pred gol plošček iz neposredne bližine spravil pod prečko. Sledila je velika vrnitev San Joseja, ki jo je začel Logan Couture. 28-letni center je po podaji Tomasa Hertla zadel z modre črte, izid je 54 sekund pred koncem rednega dela srečanja izenačil Timo Meier. Ta je po Couturovem strelu pred vrati podstavil palico in izsilil podaljšek.

V podaljšani igri se mreži, tako kot v drugi tretjini, nista zatresli, o zmagovalcu so odločali kazenski streli, ki so jih bolje izvedli gostje. Vratarja Johna Gibsona sta premagal Joe Pavelski in Couture, na drugi strani je Jones oba poskusa Anaheima ubranil.

Vesey ob vrnitvi mož odločitve v Winnipegu
Vroče je bilo tudi v Winnipegu, kjer so New York Rangersi slavili s 3:1. V prvi tretjini, ki se je končala z 1:1, sta zadela Nikolaj Ehlers in Mats Zuccarello, v nadaljevanju pa je mož odločitve postal napadalec Rangersov Jimmy Vesey. 24-letni Bostončan se je na led vrnil po treh izpuščenih tekmah zaradi pretresa možganov in slabe štiri minute pred koncem preusmeril strel Bradyja Skjeija za hrbet nemočnega vratarja Connorja Hellebuycka. Gostitelji so do konca srečanja napadali in iskali izenačenje, a zaman. Michael Grabner je s strelom v prazno mrežo v končnici le še zabil zadnji žebelj v njihovo krsto.