Matt Duchene se je dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters
Kanado čaka še dvoboj za prvo mesto s selekcijo Evrope. Foto: Reuters
Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist je bil nepremostljiva ovira za finske leve. Foto: Reuters

Vodilni ekipi skupine A sta po dvakrat zmagali, v četrtek pa se bosta pomerili za prvo mesto. Medtem ko so "Evropejci" drugo zmago vknjižili v ponedeljek, pa so v noči s torka na sredo Kanadčani odpravili sosede Američane. V živahni prvi tretjini sta se mreži zatresli štirikrat. Povedle so ZDA, ko je v peti minuti prodiral Patrick Kane, Derek Stepan je podal pred vrata, kjer je Ryan McDonagh zbezal ploščico v mrežo.

Američani so bili v vodstvu minuto in pol, nato pa je Matt Duchene ploščico, ki se je po strelu Marca Edouarda Vlasica odbila od ograde, poslal za hrbet Jonathana Quicka. Samo 14 sekund pozneje se je ameriška mreža znova zatresla, ko je z desne z bekhendom pred vrata podal Logan Couture, tam pa je bil na mestu Corey Perry. V 13. minuti je nato z drugim golom na tekmi po napaki ameriške obrambe, ko se je sam znašel pred Quickom, kanadsko vodstvo povišal Duchene.

V drugi tretjini je za 4:1 zadel Patrice Bergeron. John Tavares je prodiral, Bergeron je bil pred golom, dejansko pa je ploščico v lastno mrežo potisnil Ryan McDonagh. Nekaj upanja je Američanom, ki so v zadnji tretjini dvakrat z razdalje zadeli tudi okvir vrat, dve minuti in pol pred koncem vlil T. J. Oshie, a je za kaj več zmanjkalo časa.

Na krilih Lundqvista Švedi ugnali Fince
Znova so razočarali Finci, ki so izgubili še drugič. Tokrat so jih z 2:0 premagali veliki tekmeci Švedi, ki so blizu preboja v polfinale. Po polovici srečanja so tri krone povedle, ko sta kombinirala Daniel in Henrik Sedin, ki je podal pred vrata, tam pa je Tuukko Raska, ki je ubranil 27 strelov, premagal Anton Stralman. Loui Eriksson je končni izid postavil z golom v prazno mrežo. Odličen je bil v švedskih vratih Henrik Lundqvist, ki je zbral 36 obramb.