Veselje Kraljev po zmagi v gosteh. Pred domačimi gledalci bodo zdaj že imeli prvo zaključno žogo za zmago v seriji. Foto: Reuters
Detroit Red Wings, Anaheim Ducks
Veselje Ducksov, ki so pred domačimi gledalci ugnali Detroit. Foto: Reuters
David Krejči
David Krejči je bil junak v Torontu. Foto: Reuters

Ruski branilec je tudi na prvi tekmi, ki so jo proti Bluesom dobili Kingsi, zadel v podaljšku. Ob koncu osme minute dodatka je kapetan Dustin Brown v obrambni tretjini ukradel plošček. V protinapad je zadrsal Justin Williams, ki ga je na sredini prepustil Kopitarju, Hrušičan pa je na desni našel samega Vojnova.

Gostitelji so povedli po 14 sekundah igre v drugi tretjini. Uspešen je bil Jeff Carter. Dobrih šest minut so Bluesi potrebovali za izenačenje. Razpoloženega Jonathana Quicka, ki je zbral 30 obramb, je premagal Alexander Steen. Znova povsem na začetku tretjine, natančneje po 54 sekundah, je ponovno zadel Carter.

Kopitar podal tudi Carterju
Tokrat so imeli Kralji na ledu igralca več. Kopitar je ploščico pripeljal v napadalno tretjino in si z Mikom Richardsom izmenjal dvojno podajo. Nato je najboljši slovenski hokejist po levi zadrsal proti vratom in našel samega Carterja. 45 sekund pred koncem rednega dela je Alex Pietrangelo izsilil podaljšek.

"Williams je drsal po krilu in jaz sem bil nekako ujet v sredini. Če sem iskren, sem le želel odpreti nekaj prostora zanj, a mi je podal, meni pa je uspelo najti Slavo, ki je zadel," je zmagovito akcijo opisal Kopitar. "To je res težka serija. Veliko je psihološke igre. Vsi se zavedamo, da je najtežje doseči četrto zmago. Srečo smo imeli, da smo dobili to tekmo, zdaj pa gremo v domov dokončati delo," je še pristavil "Kopi ".

Krejči zadel za vodstvo Bruinsov s 3:1
Boston je proti Torontu v seriji povedel s 3:1. Junak zmage Bruinsov (4:3) je bil David Krejči, ki mu je uspel hat trick, češki napadalec pa je dosegel tudi zmagoviti zadetek na začetku 14. minute podaljška. Toronto je že povedel z 2:0, Krejči pa je z dvema goloma v drugi tretjini poskrbel za gostujoče vodstvo. Maple Leafsi so podaljšek izsilili dobri dve minuti pred koncem rednega dela.

Do vodstva v seriji (3:2) je prišel tudi Anaheim. Znova je bil dvoboj z Detroitom izjemno izenačen. Na koncu so Ducksi slavili s 3.2, v podaljšku pa je za zmago zadel Nick Bonino. Rangersi so z zmago s 4:3 na 2:2 izenačili serijo proti Washingtonu.