Celinski pokal v Renonu je pustil velike posledice pri Jeseničanih. Po porazih proti Rittnu z 1:6 in proti Crveni zvezdi z 1:2 po podaljšku ne najdejo več prave igre. Na derbiju prejšnjo soboto so bili popolnoma nemočni (0:4), Pustertal jih je razbil s 6:2, tokrat pa jih je pred 720 gledalci ugnala še Gardena, ki je v spodnji polovici lestvice. Gostje so imeli celo minimalno prednost v strelih na vrata (28:29).

Gaber Glavič je v vrata postavil Žigo Kogovška, ki mu je mrežo uspelo ohraniti nedotaknjeno do 39. minute, ko ga je iz bližine ukanil Andreas Vinatzer. Jeseničani so imeli več priložnosti, večkrat je odlično posredoval vratar gostov Misa Pietilä. Pred vrati niso imeli pravih idej, preveč je bilo podaj in premalo nevarnih strelov.
Tavželj zaplesal ob izenačenju
Nervoza je bila vse večja v zadnji tretjini. V 58. minuti je Tadej Čimžar izza vrat zaposlil kapetana Andreja Tažvlja, ki je z močnim strelom poslal plošček pod prečko in kar zaplesal od veselja.

Gardena odgovorila le 26 sekund pozneje
Jeseničani so brezglavo krenili v napad, želeli so vse tri točke. Gostje so izvedli protinapad in odlični Andreas Vinatzer je le 26 sekund zatem švignil mimo Urbana Sodje in Žige Urukala, nato pa z diagonalnim strelom matiral Kogovška. Minuto in 24 sekund pred koncem je Kogošek zapustil vrata, Gabriel Vinatzer pa je zatresel prazno mrežo.
Pred reprezentančnim premorom, Slovenija se prihodnji teden odpravlja na turnir evropskega izziva v Belorusijo, bodo Jeseničani igrali še eno tekmo, v soboto bodo gostovali pri Zell am Seeju.

Prvi poraz zmajev po 22. septembru
Hokejisti SŽ-ja Olimpije so dosegli devet zaporednih zmag, po torkovi zmagi nad Vipitenom pa je trener Jure Vnuk dejal, da bo gostovanje v Salzburgu zares zahtevno. Mladi rdeči biki so bili boljši s 3:2. To je bil prvi poraz zmajev po 22. septembru. Salzburžani se v tej sezoni kažejo kot trdna ekipa s številnimi mladimi aduti, njihovo moč so pred dnevi izkusili tudi Jeseničani, ki so prav tako izgubili proti njim.

Ljubljančani so dvakrat lovili zaostanek in ga tudi izničili; na 1:1 je izenačil Janez Orehek v 11. minuti, na 2:2 pa kapetan Aleš Mušič v 13. Odločilni zadetek je v 31. minuti dosegel Elias Jeronimo Wallenta.

V nadaljevanju tekme in ob koncu so imeli gostje več priložnosti in premoč, ki pa je niso znali spremeniti v zadetek. Razmerje v strelih na vrata je bilo 27:36, v zadnji tretjini so imeli zmaji premoč (7:13).

V soboto v Tivoli prihaja Feldkrich, ki ga vodi nekdanji slovenski selektor Nik Zupančič.