40 minut so Kralji iskali pot do gola, nato pa je Kopitar iz
40 minut so Kralji iskali pot do gola, nato pa je Kopitar iz "Gretzkyjeve pisarne" našel odprtega Rusa Vojnova, ki je matiral vratarja Dubnyka. Foto: Reuters
Jonathan Quick (Los Angeles Kings)
Jonathan Quick (10 "shutoutov", 35 zmag, 1,89 GAA, 93,1% ubranjenih strelov) je nedvomno prvi igralec Kraljev in je ob Henriku Lundqvistu (NY Rangers) prvi kandidat za naziv najboljšega vratarja lige NHL. Foto: Reuters

A Kingsom se obeta celo premierna zmaga v Pacifiški diviziji, v kateri vse od leta 1994 in zadnjega preoblikovanja skupin v Ligi NHL sploh še niso slavili. Tokrat je Los Angeles na domačem ledu v zadnji tretjini strl odpor že zdavnaj odpisanega Edmontona (2:0) in se utrdil na 1. mestu v svoji skupini.
Po statistiki spletnega portala Sports Club Stats ima LAK le še 4,4 odstotka možnosti, da zgreši končnico. Do konca tekme mora Kopitarjevo moštvo čakati le še dve tekmi: v četrtek doma s San Josejem, nato pa še "povratna" tekma v gosteh pri Sharksih. S tekmo več imajo Kralji na Pacifiku 2 točki prednosti pred Phoenixom, 3 pred San Josejem in 4 pred Dallasom.

V zadnji tretjini do pomembne zmage
Kopitar je v 22 minutah in 21 sekundah dvakrat streljal v okvir gola, 73. točko sezone pa je dosegel s podajo pri prvem zadetku Kraljev. "Kopi" je na začetku 3. tretjine prestregel plošček v napadalni coni, nato pa je izza gola našel branilca Slavo Vojnova, ki je vendarle ukanil razpoloženega vratarja gostov Devana Dubnyka (35 obramb).

Zmago je dve minuti in pol pred koncem tekme potrdil Dwight King, ki je izkoristil prodor in podajo Mika Richardsa. V domačih vratih je bil suveren Jonathan Quick, ki je z 19 obrambami že desetič letos ohranil mrežo nedotaknjeno.
Bodo Sablje izkoristile Stamkosovo darilo?
Washington
, ki se z Buffalom srdito bojuje za 8. mesto Vzhoda, je v Tampa Bayju prek Jasona Chimere izenačil v 57. minuti na 2:2, a to ni bilo dovolj niti za točko, saj je bil tu Steven Stamkos. Prvi ostrostrelec lige je dobro minuto pred koncem v mrežo pospravil odbitek, nato pa z 58. golom sezone v prazno mrežo postavil končni izid 4:2 za Strele. Izid je najbolj razveselil Buffalo, ki s tekmo manj le za dve točki zaostaja za Capitalsi.