Anže Kopitar je v 28. minuti takole izenačil na 2:2, ko je pred vrati Philippa Grubauerja podstavil palico po strelu Jeffa Carterja. To je bil njegov deveti gol v sezoni in tretji na zadnjih štirih tekmah. Foto: Reuters

Med strelce za Kingse so se vpisali še Marian Gaborik (podal mu je Kopitar), Adrian Kempe in Jeff Carter, ki je tik pred koncem končni izid postavil v prazno mrežo.

Kempe je prvih deset tekem v Ligi NHL odigral brez doseženega gola, tokrat pa je švedski novinec le prišel do svojega trenutka in dobrih deset minut pred koncem tekme dosegel odločilni gol za vodstvo s 3:2.

"Imel sem veliko priložnosti, a jih do zdaj nisem znal izkoristiti. Mislim, da bi moral zadeti že veliko prej, a preprosto je lep občutek zdaj, ko mi je to končno uspelo," je dejal 20-letnik.

V vratih Los Angelesa se je izkazal Jonathan Quick s 17 obrambami, Kralji pa so zmagali na tretji od zadnjih štirih tekem in še naprej ostajajo v igri za mesta, ki vodijo v končnico. Na devetem mestu Zahodne konference za St. Louisom, ki ga bodo gostili v noči na torek, zaostajajo tri točke.

Gola za Washington sta dosegla Jakub Vrana in T. J. Oshie, ekipa pa je zadnje tri tekme izgubila v rednem delu. Philipp Grubauer je ustavil 18 strelov. "Poraz te vedno potre. Lahko potem tožiš in jočeš, da smo izgubili tri tekme zapored. Pa kaj potem. Moramo se zbrati in dobiti naslednjo. Dobra plat tega je, da sledi nova tekma že kmalu, kjer se lahko izkažemo," je povedal Justin Williams, hokejist Washingtona, ki je bil prej dolga leta član Los Angelesa.