Anže Kopitar je dal deveti gol in 23. podajo v sezoni. Foto: Reuters
Bryan Little
Bryan Little je bil v Staples Centru mož odločitve. Foto: Reuters

so na domačem ledu klonili pred Winnipegom (4:5). O zmagovalcu so odločili šele kazenski streli. Izkazal se je tudi Anže Kopitar, ki je dal gol in podajo.

Jetsi so dvoboj silovito začeli in že po dobrih šestih minutah vodili s 3:0. Najprej je v četrti minuti mrežo zatresel Matthieu Perreault, ki se je dobro znašel pred domačimi vrati. Manj kot čez minuto je Bryan Little v protinapadu izkoristil odlično podajo Blaka Wheelerja. Slednji je natanko tri minute po vodilnem zadetku Winnipega ob igralcu več ploščico pred vrati porinil v nebranjen del mreže. Gostje so trikrat zadeli s prvimi štirimi streli.

Kingsi so še v prvi tretjini strnili svoje vrste. Dobrih pet minut pred koncem prvega dela tekme so imeli dva igralca več na ledu. Močno je z razdalje streljal Drew Doughty, Michael Hutchinson je ploščico le odbil, pred vrati pa je bil pripravljen Kopitar, ki je znižal na 3:1. Dobro minuto pozneje, tik pred iztekom "powerplaya", je bil Justin Williams najbolj spreten pred vrati, kjer je bil tudi Kopitar. Winnipeg je na zadnjih petih tekmah dobil kar osem golov ob igralcu manj na ledu.

Kopitar znova v elitni druščini
V drugi tretjini sta mreži mirovali, nato pa so po minuti in pol igre v zadnji Kralji izenačili. Kopitar je ob ogradi prestregel plošček, ki ga je skušal izbiti Hutchinson. Slovenski napadalec je takoj podal pred vrata, kjer se je znašel Marian Gaborik. Dobrih sedem minut pred koncem so gostitelji po odlični akciji Trevorja Lewisa in golu Ky Clifforda povedli, a manj kot dve minuti za tem je Zach Bogosian zadel za podaljšek. Odločitev je nato padla po kazenskih strelih. V prvih treh serijah so bili izvajalci neuspešni, v četrti pa je dve točki gostom zagotovil Little.

Znani so vsi udeleženci tekme All Star, ki bo 25. januarja v Columbusu. Med elitno druščino je bil izbran tudi Anže Kopitar. Na tekmi bo zaigral tudi njegov soigralec Doughty, trener branilcev naslova Darryl Sutter pa bo vodil eno ekipo.