Las Vegas potuje v Los Angeles z lepo prednostjo. Foto: Reuters
Na dveh tekmah so padli le štirje zadetki. Foto: Reuters

27-letni Finec je dobil plošček na desni strani napadalne tretjine, sam pridrsal pred vratarja Jonathana Quicka in ga elegantno ukanil. To je bila najdaljša tekma v zgodovini obeh klubov. Vegas je v vodstvo v 15. minuti popeljal Alex Tuch, v 36. minuti pa je izenačil Paul LaDue. V vratih Los Angelesa je blestel Qucik, ki je zbral 54 obramb. Marc Andre Fleury je na drugi strani zaustavil 30 strelov.
Razmerje v strelih na gol v rednem delu je bilo 34:20, v podaljšku pa 22:10 v korist Vegasa. Tudi tokrat ni manjkalo številnih naletov. V tej prvini so prednjačili Kralji, ki so jih zbrali 80, Zlati vitezi 56.

Anže Kopitar je tudi na drugi tekmi ostal brez točke. Hrušičan je imel lepo priložnost dobrih pet minut pred koncem po izgubljenem ploščku Williama Karlssona, vendar je njegov strel z bekhendom Fleury odbil.
"Nihče si ne želi zaostajati z 2:0. Znamo igrati bolje in pripravljeni smo, da to pokažemo doma. Vsi smo utrujeni, saj smo iz sebe danes oboji stisnili vse atome moči," je dejal Kopitar.
Los Angeles je igral brez branilca Drewa Doughtya, ki ga je vodstvo lige kaznovalo s tekmo prepovedi igranja zaradi nepravilnega naleta na prejšnji tekmi.
Serija se seli v Los Angeles, kjer bo tretja tekma v noči na ponedeljek.

Philadelphia odgovorila s petimi zadetki
Potem ko so na prvi tekmi izgubili z 0:7, so hokejisti Philadelphie odgovorili silovito in s 5:1 odpravili Pittsburgh. Tako je serija izenačena na 1:1. Sean Coutrier je prispeval gol in podajo, Brian Eliott pa je zaustavil 34 strelov za prvo zmago Letalcev nad Pingvini v tej sezoni. "Ta zmaga je bila za vse tiste, ki so dvomili o nas," je povedal napadalec Philadelphie Claude Giroux. Gosti so povedli v prvi tretjini, dodali še en gol v drugi, delo pa opravili z zadetkoma na začetku zadnje tretjine. Na vrata Pingvinov so sprožili 20 strelov.

Tudi Winnipeg povedel z 2:0
Winnipeg proti Minnesoti vodi z 2:0. Jetsi so povedli v drugi tretjini po zaslugi Tylerja Myersa. Odločitev je padla sredi zadnje tretjine, ko sta v razmiku slabih dveh minut zadela Paul Stastny in Andrew Copp. Razmerje v strelih je bilo 44:17 v korist Winnipega.

LIGA NHL, KONČNICA
VZHOD, 1. krog

PITTSBURGH - PHILADELPHIA (1:1)
1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Hornqvist 46.; Gostisbehere 20., Couturier 21., Konecny 42., Patrick 46., MacDonald 60.
Obrambe: Murray 15; Eliott 34.