Anže Kopitar je dosegel 22. zadetek v sezoni. Foto: Reuters
Matt Stajan
Končnico s Calgaryjem lovi tudi Kanadčan slovenskih korenin Matt Stajan. Foto: Reuters

Sprva je kazalo, da bodo Kralji gladko prišli do zmage, saj so po uvodni tretjini vodili s 3:0. Anže Kopitar je s svojim 22. golom v sezoni povišal na 2:0. Gostitelji so na začetku druge tretjine znižali na 3:1. Po 40 minutah igre je bilo sicer razmerje strelov kar 33:14 v korist Los Angelesa!

Richards razblinil vse dvome
Anaheim je na začetku zadnje tretjine z golom Luce Sbise stopnjeval pritisk. Kraljem je 11 sekund pred koncem točki potrdil Mike Richards.

Kralji dobili pet izmed šestih medsebojnih tekem
"Danes smo prikazali res soliden hokej. Voda nam teče v grlo, zato moramo na vsaki tekmi doseči kakšno točko. Odlično smo začeli in hitro zabili tri gole, nato je bilo vse lažje, čeprav so nas lovili," je povedal Kopitar, ki je streljal kar sedemkrat. LA je s tem končal letošnjo serijo proti Anaheimu in jo dobil kar s 5:1.

Možno je vse - od 3. do 11. mesta
Kralji v Zahodni konferenci zasedajo deseto mesto, končnica pa jim trenutno uhaja za eno samo točko. LA-ju gre na roko tudi poraz Dallasa, kar pomeni, da ekipa iz Kalifornije na koncu sezone lahko pristane celo na tretjem mestu, saj zmaga v Pacifiški diviziji pomeni neposredno (vsaj) tretje mesto, Zvezde pa imajo le tri točke več. Izgubil je tudi Calgary, še en tekmec v boju za končnico.

Jetsi znižali zaostanek za Washingtonom
Winnipeg pa je v lovu na 8. mesto v Vzhodni konferenci ugnal Washington s 3:2 in razliko za Capitalsi, ki trenutno držijo to mesto, znižal na vsega dve točki. Odločitev je padla deset minut pred koncem, ko je izid tekme postavil Dustin Byfuglien.

Senatorji s sedmega mesta tik pod vrh
Ottawa je v kanadskem obračunu v podaljšku strla odpor Montreala z 2:1. V četrti minuti dodatka je tekmo odločil Filip Kuba. Senatorji so tako v enem večeru skočili s sedmega mesta na vzhodu kar na drugega.