Običajno Kralji tudi letos nadstreljajo nasprotnike, a tokrat je Jonathan Quick z 42 obrambami opravil levji delež na poti k tretji zaporedni zmagi v gosteh. Foto: Reuters
Tomaš Tatar (Detroit Red Wings)
Detroit je na klasičnem obračunu s Chicagom dvakrat vodil, a so Blackhawksi obakrat izenačili prej kot v minuti. Na koncu so odločali kazenski streli, pri katerih sta na zadetek Jonathana Toewsa odgovorila Gustav Nyquist in Tomaš Tatar. Foto: Reuters
Devan Dubnyk (Minnesota Wild) - Johnny Gaudreau (Calgary Flames)
V boju za končnico na "Divjem zahodu" je bil najbolj napeto v Calgaryju, kjer so Flamsi izničili vodstvo Minnesote z 0:2. A nato je podaljšek odločil kapetan Wilda Mikko Koivu, ki je zmagoviti gol dosegel ob pomoči odbitka od hlač Johnnyja Gaudreauja, sicer odkritja sezone pri gostiteljih. Foto: Reuters
Tuukka Rask  (Boston Bruins) - Martin Marincin (Edmonton Oilers)
Zadnji na Zahodu in osmi na Vzhodu sta odigrala maratonsko "loterijo": po kar 23 zapravljenih kazenskih strelih je Edmontonu zmago nad Bostonom prinesel slovaški branilec Martin Marincin, ki je tako matiral Finca Tuukka Raska. Foto: Reuters

Avalanche je sicer povedel že v 4. minuti prek kapetana Gabriela Landeskoga, a v 2. tretjini je sledil popolni preobrat oziroma "70's Show". Po strelu Tylerja Toffolija je plošček za izenačenje preusmeril Jeff Carter, čez pet minut je sledil še nov gol Toffolija, piko na i učinkovitosti pa je postavil Dustin Brown, ki je izkoristil odlično delo Drewa Doughtyja.

Kopitarju pripisali podajo, Quick prva zvezda
Ob zadetku za 3:1 je novo, že 31. podajo sezone, vpisal tudi Anže Kopitar, a bolj zaradi slovesa, saj je bolj kot s podajo na razplet akcije vplival s postavljanjem pred golom. Plaz se je valil proti golu Kraljev, a v njem je blestel Jonathan Quick z 42 obrambami, pri čemer je najbolj izstopal "rop" Alexa Tanguayja. Končni izid je v izpraznjen gol postavil Carter z drugim golom večera.

V soboto na stadionu obračun za 8. mesto
Los Angeles je tako z najboljšim nizom sezone znova zavzel 8. mesto Zahoda oz. zadnje mesto, ki pelje v končnico. Po točkah so ujeli San Jose, a so v prednosti pred njim zaradi dveh odigranih tekem manj. Trenutni položaj na lestvici tudi povečuje pomen stadionske tekme v soboto, ko bodo Sharksi na Levi's Stadiumu pred 70 tisoč gledalci na kalifornijskem obračunu gostili ravno Kingse.