Joni Ortio je bil kot večina nasprotnih vratarjev uganka za napadalce Los Angelesa, ki se bodo letos še pošteno namučili za preboj v končnico. Foto: Reuters
Toronto Maple Leafs
Toronto je doživel še peti poraz zapored, tokrat je doma izgubil s Carolino (1:4). Kljub menjavi trenerja se je igra Javorjevih listov sesula in končnica beži že za 7 točk. Foto: Reuters

Na sedmih zaporednih domačih tekmah so branilci Stanleyjevega pokala slavili samo enkrat in zdaj so se znašli v nevarnem položaju - na 9. mestu Zahoda. Kralje letos tepejo razpleti tekem, ki se ne končajo v 60 minutah, saj so od 14 podaljškov/kazenskih strelov dobili le dva in imajo tako v ligi rekordnih 12 tolažilnih točk.

Vodstvo zdržala samo tri minute
Kingsi so tudi tokrat nadstreljali nasprotnika, proti Flamsom je bilo 34:23 v strelih v okvir vrat, a v gostujočih vratih je blestel finski novinec Joni Ortio. Los Angeles je povedel sredi zadnje tretjine prek branilca Matta Greena, a so Ognjeni zublji prek Seana Monahana izenačili že čez tri minute. V podaljšku je odločitev padla v zadnji minuti, pri čemer pa je gol branilca Dennisa Widemana potrdil šele ogled videa.

Kopi veliko igral, a streljal samo enkrat
Prvi center in na zadnjih tekmah najbolj razpoloženi Kralj Anže Kopitar je bil na ledu pri obeh prejetih zadetkih, sam pa je sprožil en sam strel v okvir vrat, čeprav je odigral letos rekordnih 24:29 minut.

"Dejstvo je, da potrebujemo točke, posebej proti ekipam, kot je Calgary. To so tekme za štiri točke. Ni pomembno, kako dobro ali slabo igramo. Najti moramo način, kako zmagati tekmo," je po porazu povedal kapetan Los Angelesa Dustin Brown.

Otočani na vrh Vzhoda
NY Islandersi so premagali Philadelphio s 7:4, Nikolaj Kulemin je prispeval dva gola in podajo, s čimer so Otočani prevzeli vodstvo na Vzhodu. Toronto je doma izgubil proti tretji najslabši ekipi lige Carolini z 1:4, pri jej je Eric Staal dosegel dva zadetka.