Cody Hodgson
Cody Hodgson je blestel proti Danski. Foto: EPA
Petri Kontiola
Petri Kontiola je bil junak zmage nad Belorusi. Foto: EPA

Po šestih porazih zapored na svetovnih prvenstvih proti Američanom je Latvija vendarle zmagala. Tekma je imela zelo dramatično končnico. Latvija je prek Kasparsa Daugavinša, ki je zadel po izjemnem samostojnem prodoru, povedla osem minut pred koncem s 4:3. Toda le dve minuti kasneje je odgovoril Seth Jones.

Američani so izenačen izid uspeli zadržati vsega dobro minuto, ko je mrežo zatresel Zemgus Girgensons, tri minute kasneje pa je latvijsko prednost povišal Herberts Vasiljevs. 90 sekund pred koncem oziroma manj kot minuto za golom Vasiljevsa je Brock Nelson vlil ZDA nekaj upanja. Američani so pritisnili, toda latvijska obramba je zdržala za velike tri točke in drugo zmago na prvenstvu nad velesilami. Latvijci so v Minsku namreč premagali že Finsko.

Kanadčani v zadnji tretjini dosegli 4 gole
Kanada je brez težav s 6:1 ugnala Dansko. Cody Hodgson se je izkazal s hat trickom. Kanadčani, ki se s Švedi borijo za prvo mesto v skupini A, so na vrata Dancev sprožili 46 strelov. Prva tretjina je bila izenačena, potem ko sta zadela Hodgson in Nicklas Jensen, v drugi je Hodgson popeljal aktualne olimpijske prvake v vodstvo, v zadnji tretjini pa so javorjevi listi mrežo zatresli še štirikrat.

Švedi so z zmago nad Francijo (2:1) zadržali prvo mesto v skupini. V večerni tekmi so Finci premagali Belorusijo. Dvakrat je mrežo gostiteljev zatresel Petri Kontiola. Levi, ki so bili v Sočiju bronasti, so slabo začeli turnir s porazoma, zdaj pa so že ujeli zmagoviti ritem.