Aleš Mušič je v podaljšku matiral Luko Gračnarja za prestižno zmago zeleno-belih. Foto: www.alesfevzer.com
Gregor Koblar
Gregor Koblar je minuto in pol pred koncem po samostojnem prodporu izenačil na 1:1 in se veselil šestega zadetka v letošnji sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Ryan Duncan in Miika Wiikman
Novi vratar Telemacha Olimpije Miika Wiikman je v prvih dveh tretjinah ubranil vseh 22 strelov, edini gol pa je dobil v 45. minuti, ko ga je premagal Ryan Duncan. Foto: www.alesfevzer.com
Zaradi slabe ledene ploskve na Trgu republike dvoboj ni bil odigran na prostem. Foto: www.alesfevzer.com

V obračunu zadnjega in prvega v Ligi Ebel po prvih dveh tretjinah ni bilo zadetkov, so bili pa gostje boljši - razmerje v strelih je bilo 10:22 v njihovo korist. Zeleno-beli so imeli najlepšo priložnost v obdobju, ko so imeli minuto in pol na ledu dva igralca več, a niso zadeli.
Koblar izsilil podaljšek
V 45. minuti je odličnega debitanta Miiko Wiikmana (33 obramb) premagal Ryan Duncan, Olimpija pa je izenačila 90 sekund pred iztekom rednega dela. Zadel je Gregor Koblar, ki je moral sicer zaradi poškodbe predčasno zapustiti ledeno ploskev. Tekmo, ki se je končala šele ob 23. uri, je po slabih dveh minutah podaljška odločil Aleš Mušič. V lepo izigrani akciji 4:3 je kapetan z bekhendom premagal Luko Gračnarja. Ker je pred tem Matthias Trattnig zaradi udarca s komolcem Koblarja dobil pet minut kazni, so imeli Ljubljančani tedaj na ledu igralca več.

Gostje so v Ljubljano pripotovali z zamudo, saj jih je ustavila zapora Karavank. Tekma se je začela šele ob 20.45, prizorišče pa ni bil Trg republike, ampak zaradi slabe ledene ploskve Hala Tivoli. Zadnjo tekmo rednega dela bo Olimpija odigrala v Dornbirnu, vendar bo močno oslabljena. Zdaj za predzadnjim Innsbruckom zaostaja le točko in se lahko celo reši zadnjega mesta. Za drugi del je to nepomembno, saj 11. in 12. mesto ne prinašata bonus točk.
Tudi Madžari v končnici
Znanih je vseh šest potnikov v končnico, Sapa Fehervar je slavila v Innsbrucku (1:4) in si kot zadnja zagotovila predčasen preboj. Za preostali dve mesti se bo boj začel 10. februarja.