Aleš Mušič

Pred tednom dni so hokejisti iz avstrijske prestolnice klonili v Ljubljani. Zmaji, ki so tedaj odlično začeli srečanje, so na koncu slavili s 5:2. Tudi tokrat so zmaji dobro začeli tekmo. Po uvodnem naletu gostiteljev, ko se je znova izkazal ljubljanski vratar Oliver Roy, je Olimpija povedla v 14. minuti, ko je zadel kapetan Aleš Mušič. Tik pred tem se je poškodoval Guillaume Desbiens, ki se je silovito zaletel v ogrado. Kanadčan je obležal na ledu. Dvorano je zapustil na nosilih, zaradi pretresa možganov pa je ostal tudi na opazovanju v bolnišnici.

Druga tretjina se je za ljubljansko zasedbo odlično začela. Po dobri minuti igre je podajo Rolanda Kaspitza izkoristil Žiga Pešut, ki je na prvi medsebojni tekmi v dunajsko mrežo spravil dva ploščka. Sledil pa je preobrat. V vsega treh minutah in šestih sekundah so avstrijski hokejisti dosegli tri gole in povedli. Zadeli so Derek Whitmore, Andreas Nödl in Danny Bois.

Po slabih štirih minutah igre v zadnji tretjini je Anže Ropret tik pred iztekom kazni Klemna Pretnarja ploščico zbezal v mrežo in izid izenačil. Toda slabih šest minut pozneje so tudi Dunajčani izkoristili številčno prednost. Zadel je Florian Iberer. Pred tem je Nödl zadel okvir vrat. Z drugim golom na tekmi pa je Whitmore šest minut pred koncem zapečatil usodo zmajev, pred katerimi sta zdaj še gostovanji v Gradcu in Znojmu.

Tesen poraz Jeseničanov
V Ligi INL so v 3. krogu Jeseničani gostovali pri Bregenzerwaldu in izgubili s 7:6. Slovenski obračun tega kroga med Playboyem Slavijo in Celjem bo na sporedu v sredo. Jeseniški hokejisti so v dveh dneh tesno izgubili dve tekmi na gostovanjih, tokrat v 60. minuti, ko so domači dosegli odločilni gol. Predtem so gostje izničili zaostanek z 0:3 in izenačili na 5:5 in 6:6. V polno so zadeli Luka Tošič, Sašo Rajsar, Aleš Remar, Jaka Ankerst, Marjan Manfreda in Matevž Erman.