Olimpija bo v zadnjem krogu rednega dela v petek doma gostila KAC, s katerim se bo udarila za končno četrto mesto na lestvici. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Eric Pance
Eric Pance je dosegel najlepši zadetek na tekmi. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič
Andrej Tavželj
Andrej Tavželj je bil edini strelec železarjev v Podmežakli. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V Zagrebu se je prva tretjina končala brez zadetkov. Vratar Olimpije Jean Phillipe Lamoureux je bil dobro razpoložen ob nevarnih strelih Zagrebčanov, gostje pa so imeli v tem delu le dve polpriložnosti. Matej Hočevar in Eric Pance sta bila premalo natančna.
Premoč so gostitelji potrdili hitro po odmoru. V 22. minuti sta v razmiku 23 sekund zadela Frank Banham in Ryan Kinasewich. V 26. minuti je po hitrem protinapadu znižal Hočevar, ki je bil tokrat kapetan. V mrežo je odbil plošček po strelu Žige Panceta. Dobro minuto pred koncem druge tretjine je na 3:1 ob "powerplayu" povišal Kinasewich. Vmes so "medvedi" zadeli še vratnico.
Pance zadel skoraj s sredine igrišča
Že po 20 sekundah zadnje tretjine je četrti zadetek za gostitelje dosegel Matt Siddall. V nadaljevanju so imeli nekaj več priložnosti Ljubljančani, na 5:1 pa je v 49. minuti znižal Eric Pance, ki je presenetil Roberta Kristana z lobom z "bekhendom" s skoraj sredine igrišča (!). Končni izid je pet minut pozneje postavil Andy Sertich.
V moštvu Ljubljančanov je bilo danes le 16 igralcev, manjkali so poškodovani Brock McBride (zapestje), Aleš Mušič (zlomljeno rebro) in Justin Taylor (koleno). V prvem napadu je ob Petru Šachlu in Johnu Hughesu igral tudi Damjan Dervarič, ki je sicer branilec. V polni Areni se je zbralo 15.200 gledalcev. Glasnih je bilo tudi več sto navijačev Olimpije.

To je bila peta tekma Medveščaka v Areni letos, trikrat je zmagal (Jesenice, KAC in Olimpija), dvakrat pa izgubil (Sapa in Beljak).
Železarji vodili do 24. minute
Na Jesenicah se je zaradi mraza zbralo rekordno nizko število obiskovalcev v letošnji sezoni - 700. Železarji so igrali brez obolelih Anttija Puse in Nejca Berliska, Jure Dolinšek pa je zaigral le v prvi tretjini. Slovenski prvaki so doživeli šesti zaporedni poraz.

Jesenice so sicer povedle v 17. minuti, ko je z močnim strelom s sredine igrišča vratarja Lorenza Hirna presenetil Andrej Tavželj. Prav Tavželj je bil izključen v 24. minuti, ko je Linz izenačil. Najbolj spreten je bil Rob Hisey. V 38. minuti se je Brian Lebler nenadoma sam znašel pred Mihalom Fikrtom in goste prvič na tekmi popeljal v vodstvo. Jeseničani so v zadnji minuti srednje tretjine stisnili nasprotnike v njihovo obrambno tretjino, a brez pravega zaključka.

Domači so bili neučinkoviti ob priložnosti z igralcem več na začetku tretje tretjine. Po napaki v jeseniških obrambnih vrstah je v 46. minuti vodstvo Linza povišal Martin Grabher Meier. Slabo minuto pozneje so imela črna krila že tri gole prednosti, ko se je po strelu Gregorja Baumgartnerja ploščica nesrečno odbila v gol. V 52. minuti so gostje ponovno izkoristili prednost igralca več, drugič na tekmi je zadel Grabher Meier.