Hokejisti Olimpije so v Salzburgu v zadnji tretjini povsem odpovedali in prejeli kar pet zadetkov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jan Muršak (Olimpija)
Jan Muršak je znova navdušil z izjemno igro in dvema novima zadetkoma v ljubljanskem dresu. Foto: STA
Jerry Kuhn
Salzburžani so v zadnji tretjini kar petkrat premagali Jerryja Kuhna. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ljubljančani so v drugi tretjini utišali gostitelje, ki pa so pravi obraz pokazali v zadnjih 20 minutah, ko so zmaje popolnoma nadigrali in dosegli visoko zmago. Ekipo Bojana Zajca so s prvimi zadetki v sezoni pokopali Daniel Welser, Patrick Obrist in Nicholas Ross. To je bil že 13. zaporedni poraz Ljubljančanov na Solnograškem, nazadnje so v Eisareni v Salzburgu slavili decembra 2008 (2:6).

Kuhn klonil po strelu z modre črte
Salzburg je bil v prvi tretjini precej boljši nasprotnik, neprestano je pritiskal na vrata Ljubljančanov, ki so si privoščili preveč napak. Sredi prve tretjine so zaradi izključitve Michaela Ratchuka in Brocka McBrida igrali z dvema igralcema manj, a so se ubranili. Vseeno so klonili v 14. minuti, ko je Jerryja Kuhna v igri 4:4 (pri zmajih je bil izključen Igor Cvetek, pri gostiteljih pa Kevin Puschnik) z modre črte premagal Dominique Heinrich.

V 19. minuti je sledilo izenačenje. Z igralcem več je Jan Muršak po strelu Chrisa D'Alvisa plošček potisnil v prazno mrežo.

De Vergilio in Muršak dvakrat v dveh minutah
V drugi tretjini so se Salzburžani kar pet minut branili z igralcem manj (dve minuti celo z dvema manj), ko pa sta se izključena Viktor Lennartsson in Nicholas Ross vrnila na led, so prejeli dva hitra zadetka. V 34. minuti je iz obrata slovenskega vratarja Luko Gračnarja premagal Kevin De Vergilio, po pregledu posnetka je bil zadetek priznan, minuto pozneje pa se je po podaji Patricka Coulomba še drugič med strelce vpisal Muršak.

Po izključitvah izid znova poravnan
V zadnji tretjini so gostitelji izid v slabih dveh minutah poravnali, obakrat pa so izkoristili številčno premoč na ledu. V 43. minuti je Ryan Kinasewich izkoristil izključitev Matevža Ermana in zaostanek zmanjšal na -1 (2:3), že čez 48 sekund je bil izid znova poravnan. Po veliki napaki in izključitvi Damjana Dervariča je po podaji Thomasa Raffla Kuhna premagal Daniel Welser. To je bil njegov prvi zadetek v sezoni.

Popoln polom zmajev
Preobrat je domačinom uspel deset minut pred koncem, ko je po izjemni globinski podaji Konstantina Komareka v protinapad oddrsal Patrick Obrist in z natančnim strelom pod prečko zadel za 4:3. Prednost je 19-letnik povečal pet minut pozneje, ko je s kančkom sreče po Kinasewichevi podaji še drugič premagal nemočnega Kuhna, končnih 6:3 pa je po podaji Alexandreja Grenierja postavil Nicholas Ross.