Žiga Pešut (desno ) je povišal na 2:0. Foto: Aleš Fevžer
Andy Chiodo
Vratar Andy Chiodo je odlično opravil svoje delo. Ubranil je 33 strelov. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija si je nekoliko povrnila samozavest

Dvoboj se je zaradi zamude gostov začel 15 minut pozneje, to je ob 19.30. A prva tretjina je trajala le 15 minut, saj se je razbil del steklene zaščitne ograde, tako da so hokejisti odšli kar na glavni odmor. Zadetkov v prvem delu ni bilo, čeprav sta imeli obe ekipi nekajkrat prednost igralca več na ledu.

Höneckl ubranil kazenski strel Korenu
Na začetku druge tretjine oziroma v nadaljevanju prve (17.) je Gal Koren prestregel plošček, zadrsal v protinapad, kjer pa ga je eden izmed gostujočih branilcev oviral na nedovoljen način, tako da se je zaletel v vratnico. Sodnik je dosodil kazenski strel, ki ga je izvajal Koren sam, a je vratar Thomas Höneckl ubranil njegov poskus.

Degon in Pešut v polno v razmiku 21 sekund
Nato pa je prišla 30. minuta. Najprej je dvorano na noge dvignil Marvin Degon, ki je nenadoma sprožil iz obrata z modre črte in presenetil pokritega Höneckla. Le nekaj sekund pozneje pa je semafor kazal že 2:0. Gregor Koblar je iz desnega kota podal pred vrata, kamor je pridrsal Žiga Pešut in s strelom za vratnico matiral Höneckla.

Mojstrovina Leberja in Bishopa za 3:0
Olimpija je dobila zalet in se v 34. minuti veselila tretjega gola. Po osvojenem ploščku v srednji tretjini je Rok Leber z leve strani podal pred vrata, kjer je Hunter Bishop s kakšnega metra mojstrsko matiral Höneckla. V nadaljevanju so imeli priložnosti tudi Beljačani, a je v vratih zmajev blestel Andy Chiodo, ki je po 40 minutah ubranil vseh 24 strelov. Na drugi strani so Ljubljančani sprožili 18 strelov.

Bishop v prazna vrata
Gostje so v 46. minuti ob prednosti igralca več zmanjšali zaostanek. Zadel je Mario Altmann. Beljak je do konca pritiskal, nevarna sta bila Sean Ringros in Benjamin Petrik, vendar je Chiodo ohranil mrežo nedotaknjeno. Gostje so zadnji dve minuti igrali brez vratarja, kar je kaznoval Bishop, ki je šest sekund pred koncem poslal plošček v prazna vrata. Končno razmerje strelov je bilo 34:27 za orle.

V nedeljo čaka Ljubljančane še ena domača tekma, in sicer proti Innsbrucku.