Bolzano
Hokejisti Bolzana so si že pred zadnjim krogom zagotovili preboj v končnico. Foto: www.alesfevzer.com

Že pred tekmo je bilo jasno, da bodo Ljubljančani sezono Lige Ebel končali na zadnjem mestu. Zaradi brezplačnega vstopa je bilo le nekaj več gledalcev, ki pa so videli osmi poraz Olimpije v drugem delu, še naprej pa proti Bolzanu ostaja brez uspeha (deset porazov v dveh sezonah). To je bil šesti zaporedni poraz slovenskih prvakov.

Aktualni prvaki razširjenega avstrijskega prvenstva so hitro prevzeli pobudo in v sedmi minuti z igralcem več na ledu povedli. Uspešen je bil Rick Schofield. Le 15 sekund pozneje je Žiga Pance povišal vodstvo.

Tudi v drugi tretjini se je ljubljanska mreža zatresla dvakrat. Hannes Oberdörfer je povišal na 3:0, Pance, slovenski reprezentant in nekdanji napadalec Olimpije, je zadel še ob igralcu več in po dobri polovici tekme je bilo srečanje tako rekoč odločeno. Še višjo prednost gostov je z nekaj dobrimi posredovanji preprečil Miika Wiikman.

Finskega vratarja je v zadnji tretjini zamenjal Tomaž Trelc, ki je v 20 minutah ohranil mrežo nedotaknjeno, častni zadetek pa je z močnim strelom od daleč dal Miha Logar. Ligo Ebel bodo zmaji sklenili v torek, ko bodo gostovali v Gradcu.