Žiga Pance je dosegel po dva gola in dve podaji. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Miha Verlič
Zelo razigran je bil tudi Miha Verlič, ki je zadel na drugi tekmi zapored. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kevin De Vergilio
Kevin De Vergilio je poskrbel za izenačenje na 1:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Patrick Desrochers, Dornbirn
Patrick Desrochers je zbral 42 obramb, a je tudi štirikrat moral pobrati plošček iz svoje mreže. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Žiga Pance junak v Tivoliju

Odločilni gol je Pance dosegel 42 sekund pred koncem tekme. Za tretjo zaporedno zmago pred domačimi gledalci je ljubljanski napadalec zadel tudi s pomočjo sreče, saj se je plošček od gostujočega hokejista odbil v mrežo. Na lestvici Olimpija ostaja na desetem mestu. Še naprej ima točko zaostanka za Salzburgom, ima pa pred Dornbirnom zdaj devet točk prednosti. Zmaji so pobudo prevzeli v drugi tretjini, a je buldogom dvakrat uspelo priti v vodstvo. Razmerje strelov je bilo ob koncu tekme, ki so jo zasluženo dobili gostitelji, 46:29.

De Vergilio izenačil na 1:1
V prvi tretjini so bili nevarnejši gostujoči hokejisti, ki so imeli trikrat igralca več na ledu. Dvakrat je bil izključen Žiga Grahut. Ko je 22-letni branilec prvič sedel na klopi za kaznovane, so buldogi povedli. Številčno prednost je v četrti minuti izkoristil Robert MacMillan.

Štiri minute pred koncem tretjine je Olimpija izenačila. Najprej se je ob izključitvi Žige Panceta nekajkrat izkazal Jerry Kuhn, nato pa so zapretili zmaji in po hitri akciji Mihe Verliča ter starejšega izmed bratov Pance je pred vrati Patricka Desrochersa uspel premagati Kevin De Vergilio.

Zmaji dvakrat neuspešni ob 5:3
Po štirih minutah in pol igre v drugi tretjini je Dornbirn znova povedel. Z igralcem več sta za 2:1 MacMillan in Andrew Kozek zamenjala vlogi podajalca in strelca. Kar minuto in 26 so nato imeli zmaji dva igralca več na ledu, a jim ni uspelo premagati Desrochersa. Andrej Hebar, ki je odigral drugo tekmo po povratku v zeleno-beli dres, je dvakrat streljal, dvakrat pa mu je ploščica ušla iz napadalne tretjine.

V 29. minuti je Žiga Pance gostom, ki so prešli v napad, uspel izbiti ploščico in ljubljanski napadalec je po desni sam zadrsal v protinapad in z močnim ter natančnim strelom pod prečko poravnal izid na 2:2. Za tem so imeli gostitelji prednost dveh igralcev na ledu več celo polni dve minuti, a je gostujoča obramba na čelu z Desrochersom zdržala. Olimpija je vseskozi ogrožala vrata Dornbirna, Ljubljančanom pa je zmanjkalo tudi nekaj sreče, saj je zadetek Chrisu D'Alvisu preprečila prečka.

Olimpija le kronala premoč
Po štirih minutah zadnje tretjine je Olimpija prvič na tekmi povedla. Znova se je z odlično podajo izkazal razigrani Žiga Pance, ki je lepo našel Verliča, ta pa je s strelom ''s prve'' popeljal zmaje do prednosti. Vodstvo Olimpije je trajalo dobrih sedem minut, ko je Kuhna premagal Michael Henrich.

Ko je že vse kazalo, da bo o zmagovalcu odločil podaljšek, je Ljubljančanom le uspelo izkoristiti številčno premoč. 42 sekund pred koncem je Žiga Pance z desne podal, ploščica pa se je za novi dve točki Olimpije od Nicolasa Petrika odbila v mrežo.