Miha Verlič je Telemachu Olimpiji priboril šele peto točko letošnje sezone Lige Ebel. Foto: Aleš Fevžer
Ivo Jan
Ivo Jan je na petih tekmah zbral tri točke. Zmaje bo vodil tudi naslednji teden na štirih tekmah, potem pa je na sporedu reprezentančni premor. Foto: Aleš Fevžer

Redni del se je končal z izidom 2:2, zato so odločali kazenski streli. Vsi trije Olimpijini poskusi so bili neuspešni, za Dornbirn pa je zadel Patrick Jarrett.

Po prvi tretjini je bilo v Tivoliju 1:1. Olimpija je povedla, ko je Gregor Koblar pripravil akcijo in podal Kenu Ograjenšku. Po 13 minutah prve tretjine je izenačil Jonathan D'Aversa in z modre linije kronal številčno prednost dveh igralcev.

V drugi tretjini ni bilo zadetkov. Olimpija je imela osem minut igralca več, vendar je bil Adam Dennis vedno na mestu.

Po manj kot minuti in pol igre v tretji tretjini je Chris D'Alvise pred golom preigral Dervariča, njegov prvi strel je Jerry Kuhn ubranil, pri drugem pa je bil nemočen. Še vedno je tekla 42. minuta, ko je Miha Verlič izenačil, potem ko je preusmeril podajo Jeffa Ulmerja.

V dodatnih petih minutah sta imela Verlič v 61. in Judd Blackwater v 65. minuti izjemni priložnosti za slavje, a ju nista izkoristila.