Telemach Olimpija je s petkovo zmago zapustila dno lestvice, saj je prehitela Gradec. Ta je tokrat doma kar z 1:8 klonil pred KAC-em. Foto: www.alesfevzer.com

To je bila tekma drugega kroga drugega dela Lige Ebel. Pri Ljubljančanih je zaradi bolezni manjkal branilec Boštjan Groznik. Madžari so premoč, ki so jo imeli skozi celotno prvo tretjino, hitro kronali z zadetkom, saj je moral Oliver Roy že v 4. minuti po plošček v mrežo. Toda pozneje je svoje delo opravljal standardno dobro, nekajkrat rešil soigralce in preprečil še občutnejše madžarsko vodstvo. Na drugi strani je imel Miklos Rajna manj dela, ob ljubljanski številčni prednosti pravzaprav nič, najnevarnejši je bil strel Gregorja Koblarja v 12. minuti. V zadnjih sekundah pa je bil branilec Kristjan Čepon povsem sam pred golom, a se je zelo slabo znašel.

Zasedba iz Szekesfehervarja je gostiteljem v nadaljevanju hitro pokazala, kako doseči gol z igralcem več. V 23. minuti je na 0:2 povišal Chris Francis. Zmaji nato popravnega izpita med 24. in 27. minuto, ob dveh zaporednih madžarskih kaznih in tudi s pol minute igre 5:3, spet niso znali izkoristiti. Tik pred koncem druge tretjine si je aplavz zaslužil Roy, ki je najprej sicer plošček nespretno podal kar tekmecu pred vrati, a potem s poskočnim manevrom še rešil zadeve in plošček odbil za vrata.

Olimpija je v zadnji tretjini stopila na plin, igra se je preselila predvsem pred vrata gostov, toda kaj, ko pri gostiteljih ni bilo prave učinkovitosti. Ko pa Ljubljančanom tudi ob šestem razmerju 5:4 ni uspelo sestaviti nobene nevarne akcije, je bilo tudi največjim optimistom jasno, da v Tivoliju ne bo veselja. Madžari so v 53. minuti le še potrdili zasluženo zmago, v predzadnji pa zadeli še nebranjena vrata za 0:4.

V petek bo Olimpija gostovala v Innsbrucku.