Kapetan Aleš Mušič je prvi zatresel gostujočo mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Za osmo zmago v tej sezoni veliko zaslug prejme Jerry Kuhn. Foto: Drago Cvetanovič
Gregor Koblar
Gregor Koblar je v 23. minuti ob igralcu več na ledu povišal na 3:0. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Kluba sta se letos sicer dvakrat že pomerila, obe srečanji pa je z 2:1 dobil Gradec. Za Olimpijo sta dve gostovanji. V Linzu je klonila, presenetljivo pa slavila v Celovcu. Tokrat je Olimpija prikazala eno boljših iger v tej sezoni, čeprav so gostje sprožili več strelov (32:45) na vrata razpoloženega Jerryja Kuhna.

Po uvodnem pritisku gostov so zmaji po približno polovici prve tretjine zaigrali bolje in vzpostavili ravnotežje ter si priigrali nekaj priložnosti, v 12. minuti pa je po strelu Nicka Rossa Aleš Mušič plošček preusmeril v mrežo. Šest minut pozneje je bilo 2:0. Najprej je Damjan Dervarič zadel vratnico, v naslednji minuti pa je Andrej Hebar po svojem strelu odbit plošček spravil za hrbet Dannyja Sabourina.

Ross razblinil dvome o zmagovalcu
Prvič so igralca več domači hokejisti imeli na začetku zadnje tretjine. Uspešen je bil Gregor Koblar. Sabourin je sicer plošček že ujel, a se mu je izmuznil iz "lovilke" in pristal v mreži. Sledil je pritisk panterjev, toda ljubljanska obramba na čelu s Kuhnom je vzdržala, vse od 36. minute, ko je zadel Manuel Ganahl. V drugi tretjini je zeleno-belim veselje še enkrat preprečil okvir vrat. V 26. minuti ga je po samostojnem prodoru zadel kapetan Mušič.

Na začetku zadnje tretjine sta veliki priložnosti zapravila Judd Blackwater in Miha Pesjak, na drugi strani pa je še naprej blestel Kuhn. Dobro igro v obrambi so zmaji še enkrat kronali v napadu. Dve minuti pred koncem tekme je ob igralcu več na ledu po lepi podaji razpoloženega Mušiča z natančnim diagonalnim strelom pod prečko zadel Ross.