Jerryja Kuhna so morski psi premagali kar šestkrat. Foto: Drago Cvetanovič
Miha Verlič
Miha Verlič, ki je v zadnjem času v odlični formi, je v zadnji tretjini zadel za 5:4, a so bili nato gostje uspešni še dvakrat. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Žiga Pešut
Žiga Pešut je dosegel gol in podajo. Foto: Aleš Fevžer
Ken Ograjenšek
Ken Ograjenšek je v drugi tretjini zadel za 4:4. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Slovenski prvaki so v preteklem tednu dvakrat zmagali, kar jim je uspelo prvič v tej sezoni. Obakrat so bili boljši od Sape, ob tem pa so tudi prvič osvojili točke v gosteh, saj so slavili v Szekesfehervarju, a že morski psi iz Innsbrucka so vrsto Iva Jana postavili na trdna tla. Zdaj ima Olimpija za predzadnjimi Tirolci znova pet točk zaostanka, že v nedeljo pa jo čaka težko delo, saj v Tivoli prihaja vodilni Salzburg.

Prvi so mrežo zatresli gostje, ki so bili uspešni že v četrti minuti. Najprej je bil uspešen Luke Salazar, še v isti minuti pa je sam pred Jerryja Kuhna pridrsal Patrick Mössmer, a je bil ljubljanski vratar uspešnejši. Ljubljančani so za izenačenje potrebovali tri minute. Ob igralcu več je z leve zadel Judd Blackwater. Do novega gola so znova minile tri minute, tokrat pa so povedli gostitelji. Zmaji so še enkrat izkoristili številčno premoč na ledu. Pred gostujočimi vrati se je za 2:1 najbolje znašel Žiga Pešut.

Druga tretjina pripadla zmajem
Do konca tretjine sta padla še dva zadetka, dvakrat pa je plošček iz svojih vrat moral pobrati Kuhn. V 14. minuti je izid poravnal Lukas Jurik, dobri dve minuti pred koncem prve tretjine pa so si morski psi z nekaj sreče priigrali vodstvo. Od Salazarja se je plošček prek Kuhna odbil v mrežo.

Olimpiji je 37 sekund po začetku druge tretjine že uspelo izenačiti. Plošček je v mrežo pospravil Kenneth MacAulay, zdelo pa se je, da je branilec nameraval podati. Po izenačenju so zmaji imeli pobudo, a novo prednost so si spet priigrali hokejisti iz Innsbrucka. Odbiti plošček je za Kuhnov hrbet spravil Jurik.

V dveh minutah gostje preobrnili izid
Gostujoče vodstvo ni trajalo dolgo. Manj kot dve minuti pozneje je bil izid znova izenačen, ko je prazna vrata zadel Ken Ograjenšek. Sodniki so si akcijo ogledali na posnetku, kajti vrata so bila ob strelu mladega napadalca premaknjena, a gol so vseeno priznali. Olimpija je bila po izenačenju na 4:4 nevarnejša, najlepši priložnosti pa sta zamudila Blackwater in Miha Verlič.

Tudi zadnjo tretjino so Janovi varovanci dobro začeli in po treh minutah in pol je po prodoru z desne strani zadel Verlič. Po vodstvu sta veliki priložnosti imela še Jeff Ulmer in Nick Ross, a je ostalo 5:4. Zamujeno so izkoristili gostje, ki so po izključitvi Andreja Hebarja zadeli ob številčni premoči. Uspešen je bil Mössmer. Dobri dve minuti pozneje sta za dve osvojeni točki morskih psov hitro akcijo izpeljala brata Donati. Justin je podal, Tyler pa za hrbet Kuhna potisnil še šesti plošček.