Miha Verlič je dosegel edini zadetek za Olimpijo. Foto: Marko Kovič
Scott Howes
Scott Howes ne bo več igral v Ljubljani. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Visoka zmaga Linza v Tivoliju

Vstop na tekmo je bil prost s plišasto igračo. Ob edinem zadetku zmajev v 53. minuti (končni izid je postavil Miha Verlič) so namreč navijači zmetali igrače na ledeno ploskev in s tem poskrbeli za dobrodelno gesto. To je bil drugi t. i. "teddy bear toss" (dogodek izhaja iz Severne Amerike) v Tivoliju. Lani, ko so igrače na led metali prvič, so navijači na gol proti Innsbrucku čakali ravno toliko časa kot tokrat, vendar so se "medvedkov" znebili precej boljše volje, saj so njihovi ljubljenci izenačili na 1:1.
Prvi zadetek v 12. minuti
Ljubljančani so niz štirih domačih dvobojev v tednu dni končali s tretjim porazom. Linz je hitro pokazal, kdo bo gospodar na ledu. Gostitelji so se sicer trudili in bili borbeni, vendar so gostje narekovali ritem in Olimpiji brez težav preprečevali nevarne akcije. Vratar Aleš Sila pa je imel veliko dela in ga je tudi dobro opravljal vse do 12. minute, ko je moral prvič v mrežo po plošček. Za Olimpijo je imel edino priložnost Andrej Hebar, a je po protinapadu streljal v vratarja.

V drugi tretjini 0:3
V nadaljevanju so gostje še stopnjevali ritem. Ljubljančani so sicer imeli nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Aleš Mušič je bil nespreten iz bližine, po strelu Nicka Rossa pa se je plošček ustavil na golovi črti. Linz je svoje priložnosti mirno spreminjal v zadetke in prednost pred koncem druge tretjine povečal že na 4:0, tako da so plišaste igrače najbolj razočaranih gledalcev že takrat poletele na led.

Tudi zadnjih 20 minut ni bilo nič drugače. Olimpija je neučinkovito poskušala priti do prvega zadetka, Linz pa je iz prve resne akcije spet zadel. V 53. minuti so zmaji le premagali Michaela Ouzasa in nekoliko ublažili poraz.

Kanadčan Scott Howes se je odločil, da na lastno željo zapusti Tivoli. Hokejist, ki si je 19. oktobra obnovil poškodbo kolena, je letos za Olimpijo odigral samo tri tekme, v ljubljanskem klubu pa so si od njega veliko obetali v drugem delu Lige Ebel, ki se začne januarja.