Tom Zanoški je bil s tremi zadetki junak preobrata v zadnji tretjini. To je bil njegov prvi hat-trick v Ligi Ebel. Foto: www.alesfevzer.com
Matic Podlipnik
Hokejisti Linza so igrali zelo ležerno in se bodo morali še potruditi za 2. mesto, ki prinaša tri bonus točke za drugi del. Foto: BoBo

Ljubljančani so se favoriziranim tekmecem, ki so dobili vse tri prejšnje medsebojne dvoboje v sezoni, dobro upirali in jih nazadnje z odlično zadnjo tretjino tudi presenetili. Junak je bil Tom Zanoški, ki je v zadnjih 15 minutah dosegel hat-trick.
Wiikman še ni branil
Potem ko so v ljubljanskem klubu morali na hitro najti vratarsko menjavo po nepričakovano hitrem slovesu Andyja Chioda, so navijači pričakovali, da bodo lahko na delu videli novo okrepitev, Finca Miiko Wiikmana. A še ni bil povsem pripravljen, tako da je bil le na klopi, priložnost med vratnicama pa je še drugič zapored dobil mladi Tomaž Trelc.

Olimpije, ki je igrala brez najboljšega strelca Hunterja Bishopa, ni zmedel hiter zadetek Linza, ki je povedel v 6. minuti. Domača ekipa je namreč že čez minuto vrnila udarec, ko je s strelom od daleč vratarja Thomasa Dechla premagal Matic Podlipnik. Za vodstvo pa bi lahko v nadaljevanju poskrbeli še David Planko, Jure Sotlar in Jaka Zdešar.

Zadnjo tretjino dobili s 3:0
Druga tretjina se je začela z izključitvijo na strani Linza po grobem naletu na Gregorja Koblarja, Ljubljančani pa so številčno prednost v 22. minuti izkoristili za vodstvo, znova je bil spreten Podlipnik. Gostje so nato pritisnili in tudi hitro izenačili, v 26. minuti je bilo tako na semaforju 2:2. Sledilo je obdobje izenačene igre, dober vtis pa so zeleno-beli pokvarili v 37. minuti, ko so imeli igralca več na ledu, a so Avstrijci po akciji izza gola tretjič premagali Trelca.

A tudi ta napaka ni spodnesla domačih. V zadnji del so zmaji krenili ostro in odločno, sad takšnega pristopa pa je bil lep zadetek v 46. minuti. Mladi Sebastjan Hadžič, ki je na zadnjih dveh tekmah lepo opozoril nase, je začel akcijo, podal do Roka Leberja, v protinapadu pa ga je spremljal Zanoški, ki je akcijo učinkovito končal. Gostje so nato znova nekoliko pritisnili, Andrew Kozak je imel lepo priložnost v 52. minuti, a je Trelcu plošček uspelo odbiti. Ko pa sta imeli moštvi v 54. minuti le po štiri igralce na ledu, je domača ekipa znova udarila: plošček je po močnem strelu Marvina Degona v mrežo še drugič preusmeril Zanoški.

Sledile so vroče minute pred Trelcem, ki pa se je nekajkrat izkazal z odličnimi obrambami, zeleno-beli pa so zdržali vse nalete in v zadnji minuti, ko je Linz poskušal izenačiti še brez vratarja, zasluženo zmago potrdili s še enim zadetkom Zanoškega.

V petek proti Salzburgu pred parlamentom
V predzadnjem krogu rednega dela sezone se bodo Ljubljančani v petek pomerili z vodilnim Salzburgom, tekma na prostem pred parlamentom pa bo tudi končala letošnji zimski festival v Ljubljani.