Hokejisti Telemacha Olimpije najverjetneje ne bodo ušli z zadnjega mesta lestvice Lige Ebel. Do konca rednega dela so še trije krogi. Foto: www.alesfevzer.com
Poraz Telemacha Olimpije proti Čehom

Razmerje v strelih je bilo 26:51. Prvič v Ligi Ebel je priložnost dobil Tomaž Trelc. 19-letni Kranjčan je s tem postal najmlajši vratar, ki je v tej sezoni začel tekmo v Eblu. Naredil je največ, kar je lahko in že v prvi tretjini zbral 18 obramb, na koncu 46. Olimpija je v prvih 20 minutah zmogla vsega dva strela na gol, vseeno pa je šla na prvi odmor z izidom 1:1. Po podaji Branislava Rehusa je bil v sedmi minuti sam pred golom Martin Podesva, ki je zanesljivo zadel. Olimpija je izenačila v 16. minuti, po lepi samostojni akciji je bil uspešen Marvin Degon.

Hadžić krstni nastop v Eblu kronal z golom
V drugi tretjini so Orli izkoristili napake Olimpijine obrambe. Ondrej Sedivy je zadel dvakrat, drugič (v 32. minuti), ko je Trelc naredil napako, z igralcem manj, Radek Čip pa je v 34. minuti povišal na 1:4. Nekaj upanja je slovenskim prvakom vlil Sebastijan Hadžić, ki je tako kot Trelc prvič igral v Ligi Ebel in je v 37. minuti po podaji Degona spretno podstavil palico pred golom. A Olimpija, ki ni izkoristila nobenega od petih "power playjev", ni imela resnih možnosti za preobrat. V zadnji tretjini je končni izid postavil Jan Šeda.

V Tivoliju že jutri nov vratar
Olimpija je hitro našla menjavo za Andyja Chioda. Novi vratar bo 30-letni Šved Miika Wiikman, ki ima pa tudi finsko državljanstvo. V tej sezoni je igral v slovaški ligi za Bansko Bistrico, kjer je imel 92 odstotkov obranjenih strelov. V Ljubljano pride v soboto, v nedeljo pa bo že "na delu", ko bo v Tivoliju branil mrežo proti Linzu.