Roland Kaspitz
Ljubljanski hokejisti (na fotografiji Roland Kaspitz) so proti vratom madžarskega kolektiva sprožili 33 strelov, a z nobenim jim ni uspelo zatresti mreže opreznega Mikloša Rajne. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani na lestvici razširjenega avstrijskega državnega prvenstva trenutno zasedajo predzadnje mesto. Na devetih dozdajšnjih tekmah so zbrali sedem točk, manj jih ima le Gradec (5).

Ekipa izpod Rožnika je igrala drugo od treh domačih tekem v petih dneh. Na petkovi prvi proti Celovčanom jo je pokopala predvsem velika neučinkovitost. Nekaj podobnega je bilo tudi v nedeljo, neučinkovita predstava pa je ob podobno nerazpoloženem madžarskem tekmecu prinesla tesen poraz.

Ljubljančani neučinkoviti ob 'power playu'
Zmaji so od začetka pritisnili proti vratom Mikloša Rajne, ki je imel več dela kot Olimpijin vratar Oliver Roy. Vseeno pa je še vedno šepala izvedba "power-playa". V prvi tretjini so imeli domači dve takšni priložnosti in precej strelov, a nobenega dovolj natančnega za gol, za nameček pa je Madžarom še dvakrat pomagal okvir vrat. Lepe priložnosti so imeli Jure Sotlar, Anže Ropret in tudi branilec Boštjan Groznik, tik ob izteku tretjine še Kristof Reinthaler, a je tudi njegov strel zgrešil cilj.

Wehrs kaznoval slabo menjavo gostiteljev
Obe obrambi in vratarja so bili v glavnih vlogah tudi v nadaljevanju. Gostitelji so pritiskali, se otresli tudi nekajminutnega pritiska tekmecev, potem pa imeli med 32. in 34. minuto ob novi številčni prednosti večje število zelo zrelih priložnosti za vodstvo. Toda ne Andrej Hebar po prodoru ne Fabian Scholz od daleč in ne Stefan Chaput iz bližine niso zadeli. Zato pa so bili v tem elementu boljši Madžari. V 39. minuti so izkoristili slabo menjavo gostiteljev in razredčeno obrambo ter prek Wehrsa prišli do vodstva. Ob koncu sta imela priložnosti za izenačenje Roland Kaspitz in Miha Logar, a je ostalo pri tesnem zaostanku.

Številne zapravljene priložnosti
Zadnja tretjina je bila odprta, ekipi sta si v valovih pripravljali in zapravljali priložnosti. Domače je reševal vratar Roy, pred vrati Fehervarja pa so se zaman trudili Stefan Chaput, Kaspitz in Ropret. Strelska nezbranost je ostala, nekajkrat se je izkazal tudi sijajni Rajna, vendar pa domači niso izkoristili niti šeste številčne prednosti. Še več, v protinapad jim je ušel Andrew Sarauer, a mu je Roy preprečil veselje. V zadnji minuti so ljubljanska vrata ostala prazna, vendar je številčna premoč v polju spet ostala neizkoriščena in Madžari so s tesnim nogometnim izidom odnesli vse točke iz Tivolija. Razmerje v strelih na vrata je bilo 33:25 v korist Olimpije.

Feldkirch na derbiju strl Jeseničane
V Ligi INL so od treh slovenskih predstavnikov zmagali le hokejisti ekipe ECE Celje, ki so premagali Zell am See z 2:1. Moštvo Sij Acroni Jesenice je klonilo proti vodilnemu Feldkirchu z 1:5, Playboy Slavija pa proti Bregenzerwladu z 0:4.

Vodilna ekipa lige je premoč potrdila tudi v tekmi s slovenskimi prvaki. Še neporaženi Feldkirch je zlomil goste z dvema golom v pičlih 18 sekundah prve tretjine, dodal še tretjega za 3:0 v 22. minuti. Aleš Remar je takrat le znižal izid, a je bil edini jeseniški gol na koncu premalo za kaj več kot poraz.