Miha Verlič je dvakrat zatresel gostujočo mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ken Ograjenšek
Zelo dejaven je bil Ken Ograjenšek, ki je podal za prvi gol, nato zapravil kazenski strel, v zadnji tretjini pa zadel za 4:2. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Žiga Pešut
Žiga Pešut je kronal že prvo hitro akcijo mladega ljubljanskega napada, v katerem sta še Ograjenšek in Gregor Koblar. Pešut se je v zadnji tretjini izkazal še z lepo podajo Andreju Hebarju. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Andrej Hebar
Andrej Hebar se je prvič v tej sezoni vpisal med strelce. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaji proti Sapi prekinili negativni niz

Ljubljančani so prvič po reprezentančnem premoru igrali doma in uspeli prekiniti negativno serijo kar devetih zaporednih porazov. Prišli so tako do sedme točke in tretje zmage, vse pa so dosegli v svojem Tivoliju. Zanimivo, da so vseh pet golov in prav vse podaje prispevali slovenski hokejisti v zelenem dresu.

Po prvi tretjini vodstvo z 2:1
Gostitelji so silovito začeli srečanje in že v drugi minuti je po lepem preigravanju Kena Ograjenška po levi strani ob bližnji vratnici Žiga Pešut premagal Benceja Balizsa. Ograjenšek je imel veliko priložnost v deveti minuti, ko se je po podaji Mihe Verliča sam znašel pred gostujočimi vrati, toda Andy Sertich ga je oviral. Mladi ljubljanski napadalec je imel na voljo kazenski strel, a ga ni najbolje izvedel in ostalo je 1:0.

Gostje so izenačili v 13. minuti, ko je najprej z modre črte močno streljal Arpad Mihaly, Jerry Kuhn je plošček odbil, a le do Coltona Yellow Horna, ki ga je potisnil v mrežo. Slabe štiri minute pozneje so zmaji znova prišli do prednosti. Aleš Mušič se je odlično znašel za vrati in lepo podal osamljenemu Verliču, ki je zadel za 2:1.

Zmaji učinkoviti v zadnji tretjini
Domači hokejisti so tudi v drugi tretjini nadaljevali napadalno igro, a mreže niso uspeli zatresti. Sapa je izenačila, ko je z igralcem več v 31. minuti po strelu Andrewa Sarauerka Sertich preusmeril ploščico v mrežo. Nekaj napadov pred tem je Judd Blackwater v protinapadu zadel le okvir vrat.

Silovit uvod zadnje tretjine je kronal Verlič. Po poskusih Mušiča in Damjana Dervariča je s strelom poskusil še Verlič in drugič premagal Balizsa. Po zaostanku s 3:2 so gostje pritisnili, toda na premoč madžarskih hokejistov je v protinapadu dobrih sedem minut pred koncem odgovor našel Ograjenšek, ki je plošček poslal med nogama Sertichu in Balizsu. Dvome o zmagovalcu je dve minuti in pol pred koncem razblinil Andrej Hebar, ki je prvič letos zatresel mrežo. Lepo je po levi prodrl Pešut in na drugi strani našel Hebarja, ki je praktično zadrsal že za vrata, toda s palico še uspel spraviti plošček v mrežo.